چهارمین نمایشگاه بین المللی ازسوی بازرگانان افغان- ترک در کابل گشایش یافت

(Last Updated On: آوریل 15, 2014)

چهارمین نمایشگاه افغان- ترک که نزدیک به 70 شرکت ترکی و افغانی تولیدات شان را به نمایش گذاشتند اند روز سه شنبه در کابل برگزار شد.

در این نمایشگاه بیشتر مواد ساختمانی و وسایل صنعتی به نمایش گذاشته شده است که به گفته مسوولان وزارت اقتصاد برگزاری این چنین نمایشگاه برای روابط بین بازرگانان دو کشور و پیشرفت اقتصادی کشور بسیار مفید است.

عبدالهادی ارغندیوال وزیر اقتصاد کشور که نیز در این نمایشگاه حضور داشت گفت:” با استفاده از امکانات تان در جهت سهم گیری در انکشاف و استخراج معادن کشور شما در حقیقت هم به اقتصاد خود و هم اقتصاد کشور برادر خود افغانستان کمک خواهید کرد”.

از سو هم سفیر ترکیه درکابل برگزاری اینگونه نمایشگاه ها را برای معرفی تولیدات افغانستان و توسعه اقتصادی این کشور تاثیر گذار می داند.

اسماعیل ارامز سفیر ترکیه درکابل گفت:” برگزاری این گونه نمایشگاه ها برای این کشور مفید است من آرزو دارم که این گونه نمایشگاه ها درترکیه هم برگزار شود و اموال تجار افغان را مردم ترکیه هم ببینند. ما حاضر هستیم تا درهر بخش با دولت افغانستان همکاری کنیم” .

این نمایشگاه به همکاری اتاق تجارت و صنعت کاران ترکیه برگزار شده است که مسولان اتاق تجارت افغانستان گفتند داد وستد با تجار ترکیه اقتصاد افغانستان را رشد میدهد.

محمد قربان حقجو رییس عامل اتاق تجارت گفت:” این نمایشگاه ها برای افغانستان بسیار اهمیت ویژه دارد چرا که ترکیه در افغانستان از نظر اقتصادی با اهمیت است”.

گفته میشود که این نمایشگاه در یکی از هوتل های شهر کابل برگزار شده است که برای سه روز دیگر نیز ادامه دارد.

About Ariana News

Check Also

هفت طالب مسلح در بلخ کشته و بازداشت شدند

(Last Updated On: فوریه 23, 2019) در نتیجه عملیات قطعات خاص نیروهای ارتش، در ولسوالی …