خبرهای تازه

چهارمین دور برنامه اتصال مکاتب در ۲۵ ولایت راه اندازی میشود

(Last Updated On: سپتامبر 26, 2018)

وزرات معارف هدف از راه اندازی این برنامه ارتباط مکتب های کشور به مکتب های بین المللی بوده که زمینه را برای رقابت‌ها و برنامه های آموزشی در بیرون از کشور مساعد می‌کند.

برنامه ارتباط مکاتب به همکاری مرکز تعلیمی قونسلگری انگلستان از ده سال به این سو در ۱۲ ولایت کشور راه اندازی شده است. حالا مسوولان در وزارت معارف می‌گویند که سومین دور این برنامه به پایان رسیده و قرار است دور چهارم آن در ۲۵ ولایت آغاز شود.

سردارد محمد رحیمی معیین وزارت معارف می‌گوید: ” هدف از این برنامه اتصال شاگردان و مدیران مکاتب به همدیگر و با مکاتب بین المللی است که از این طریق می توانند تجارب و آموزه های شان را با هم شریک کنند.”

بر اساس این برنامه دانش آموزان کشور به مکاتب بین المللی وصل شده و تجارب و آموزه های شان را با هم‌دیگر شریک می‌کنند.

مسوولان در مرکز تعلیمی قونسلگری انگلستان هر چند این برنامه را در بلند بردن ظرفیت دانش آموزان سودمند می‌خوانند اما بر گسترش این برنامه تاکید می‌کنند.

حامد اختری مدیر برنامه های اتصال مکاتب قونسولگری برتانیا ابراز می‌کند که آنها از این برنامه دست آوردهای زیاد داشته و شماری از استادان را نیز با تدریس معیاری آشنا کرده اند.

نفیسه قیاسی مدیر مکتب مومنه خاتون می‌افزاید: ” این برنامه خیلی موثر بود؛ ما توانستیم دانش آموزان مان را برای اشتراک در رقابت های جهانی شامل بسازیم.” 

گفته می‌شود این اقدام گام موثری برای تبادل تجارب میان دانش آموزان افغان و دانش آموزان بیرونی خواهد بود.

About Ariana News

Check Also

اظهارات تازه عطامحمد نور در پیوند به تنش‌های اخیر در بلخ

(Last Updated On: مارس 20, 2019) عطامحمد نور، والی پیشین بلخ و رییس اجراییه حزب …