چند پارچه شدن اتاق تجارت و صنایع افغانستان و تاثیرات آن بالای روند سرمایه گذاری

(Last Updated On: October 11, 2017 5:07 pm)

چند پارچه شدن اتاق تجارت و صنایع افغانستان روند سرمایه گذاری در کشور را با چالش کشانیده است.

شماری از سرمایه گذاران می گویند: به اساس فرمان های رییس جمهور غنی اتاق تجارت و صنایع به چند اتاق دیگر انشعاب کرده که این روند سرا سیمه گی را ایجاد کرده است.

در یک و نیم سال گذشته اتاق تجارت و صنایع که سرمایه گذاران کشور را زیر یک چتر واحد گرد آورده بود، در مشوره با رییس جمهور به چندین اتاق تقسیم شده است که شامل اتاق تجارت افغانستان، اتاق تجارت بین المللی افغانستان، اتاق صنایع و معادن افغانستان، اتحادیه صنعت کاران افغانستان و اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان می شود.

همچنان، گفته های وجود دارد که بزودی شورای عالی صنعت کاران نیز آغاز به کار خواهد کرد که این چند پارچه گی سرمایه گذاران را نگران کرده است.

اعتبار خان زدران، سرمایه گذار در مورد به آریانانیوز گفت: “برای فعالیت سرمایه گذاری خصوصی هر کس یک اداره را به خود می سازد که این یک مشکل کلان برای سرمایه گذاران است.”

سید انور حسینی، سرمایه گذار دیگری افزود: “ما سرمایه گذاری می کنیم می گویند که خدمت می کنیم اما هر کس در فکر خود است.”

در همین حال مسوولان اتاق تجارت نیز چند پارچی میان نهاد های تجارتی خصوصی را نگران کننده و خلاف قانون میداند.

توفیق داوری، عضو اتاق تجارت افغانستان می گوید: “از سوی حکومت یک تعداد کسان حکم جدا کردن اتاق ها را گرفته اند که خلاف قانون است.”

شماری از سرمایه گذاران همچنان روند موجود رو به روی سرمایه گذاری در کشور را نگران کننده دانسته می گویند که پس از نا امنی چند پارچگی در روند سرمایه گذاری یک چالش بزرگ است.

About Ariana News

Check Also

شهر در محاصره دیوارهای استنادی؛ هزینه دو نهاد دولتی ۱۳۱ میلیون افغانی شده

(Last Updated On: February 20, 2018 6:09 pm)جابجای دیوارهای استنادی در سال های پسین چهره …