خبرهای تازه

چالش‌های سد راه صنعت مرغداری در کشور

(Last Updated On: آوریل 19, 2019)

مسوولان در اتحادیه سرتاسری مرغداران کشور می‌گویند که آنان حدود یک میلیارد دالر در این بخش سرمایه گذاری کرده اند اما تاحال مشکلات آنان حل نشده است.

شماری از مرغداران می گویند که واردات مرغ و گوشت آن از کشورهای همسایه آنان را با مشکلات زیادی رو به رو کرده است.

با این حال، مسوولان اتحادیه مرغداران می‌گویند که افغانستان سالانه افغانستان به ۲۹۰ متریک تن گوشت مرغ نیاز دارد که ۲۱۹ تن آن در کشور تولید می شود؛ به گفته آنان اگر از واردات مرغ در کشور جلوگیری شود در بخش های خصوصی دیگر هم سرمایه گذاری خواهد کرد.

معروف ظریف، رییس اتحادیه فارم داری و تولید گوشت مرغ میگوید: “چالش عمده که سر راه مرغداری افغانستان موجود است، واردات مرغ بی کیفیت خارجی است، گوشت مرغ و مرغ زنده که از خارج آورده میشود، در هیج کشور دنیا وارد کردن محصولات مرغ اجازه داده نمیشود.”

از سویی هم، وزارت زراعت می گوید که این وزارت از مشکلات مرغداران آگاهی دارد و برای حل آن با نهادهای مسوول گفتگوها از سوی مسوولان این وزارت  جریان دارد.

اکبر رستمی، سخنگوی این وزارت زراعت بیان میدارد: “تاهنوز کاملا ممنوع نشده، تنها مرغ های بیدر متوقف شده، برای اینکه ما سایر بخش ها را متوقف بسازیم ضرورت به پیشرفت ها و سرمایه گذاری‌های بیشتر است.”

بر اساس معلومات اتحادیه فارمداران سکتور خصوصی اکنون هفت هزار فارم تولید گوشت مرغ در کشور وجود دارد که در آینده نزدیک در این بخش سرمایه گذاری بیشتر صورت خواهد گرفت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …