خبرهای تازه

پیکار‌های انتخاباتی در ولایت فاریاب طی دو روز گذشته خیلی کمرنگ بوده است

(Last Updated On: فوریه 4, 2014)

دراین ولایت تا حال تنها ستاد انتخاباتی دو نامزد ، داکتراشرف غنی احمدزی و گل آغا شیرزی گشوده شده است .

برخی از افراد ستاد انتخاباتی نامزدان نا امنی را بزرگترین چالش دراین راستا می دانند ، اما مسوولان امنیتی می گویند، کمیته‌ی ویژه‌ی برای تامین امنیت پیکار های انتخاباتی در فاریاب تحت ریاست والی این ولایت ایجاد شده است.

جاده های پوشیده از برف شهرمیمنه ، در دو روز نخست پیکار های انتخاباتی دور از انتظار درسکوت است، هنوز معلوم نیست که برخلاف سال های گذشته چرا حرکت های تبلیغاتی کمرنگ می باشند.

محمد معصوم معصومی رییس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در فاریاب می گوید، در دو روز گذشته تنها ستاد انتخاباتی داکتراشرف غنی احمد زی از فعالیت خود به این کمیسیون خبر داده و دستور العمل کمپاین را دریافت کرده است .

گفته می شود، ستاد انتخاباتی اقای احمد زی ازسوی فعالان حزب جنبش ملی به رهبری عبدالرشید دوستم به فعالیت آغاز کرده است. مسوولان این ستاد برخلاف شکایت از ناامنی ها می گویند حزب جنبش ملی در فاریاب برای تامین امنیت با مسوولان امنیتی همکاری می کنند .

جنرال نبی جان ملا خیل قومندان امنیه فاریاب می گوید، آنان مکتوبی از سوی ستاد انتخاباتی گل آغا شیرزی نیز برای ایجاد دفتر انتخاباتی دریافت کرده اند . جنرال ملا خیل می افزاید کمیته ی خاصی برای تامین امنیت انتخابات در فاریاب ایجاد شده است .

قوماندان امنیه فاریاب خاطر نشان می سازد که مطابق هدایت کمیسیون انتخاباتی فاریاب ، هرگاه هوا داران نامزدان خلاف قانون عمل کنند مورد پیگرد قرارخواهد گرفت .

About Ariana News

Check Also

درگیری طالبان با مردم از بهر نپرداختن عشر

(Last Updated On: می 18, 2019)  طالبان در روستای زارغه ولسوالی دوشی ولایت بغلان از …