خبرهای تازه

پنج مجرم حادثه پغمان و حبیب استالف امروز اعدام شدند

(Last Updated On: اکتبر 8, 2014)

Five of seven men convicted of raping and robbing appear at a court in Kabul

سر انجام پس ازحکم محکمه استیناف و امضای رییس جمهور پیشین برای اعدام متجاوزان رویداد پغمان و یکی از سردسته گروه آدم ربایان در کشور مجرمین در مقابل چشمان متضررین اما دور از چشم رسانه ها به دار آویخته شدند.

قوماندان امنیه کابل با تایید این مساله گفت که علاوه به مجرمین رویداد پغمان حبیب استالف یکی از مجرمین متکرر دیگر نیز در محوطه زندان پلچرخی کابل اعدام شد.

ظاهر ظاهر فرمانده پولیس کابل با یکی از رسانه ها گفته است که ” امروز حوالی ساعت سه پس از ظهر شش تن از مجرمین متکرر از جمله شخصی بنام خالد مشهور حبیب استالف و پنج تن از مجرمین تجاوز جنسی گروهی ولسوالی پغمان مجرم شناخته شده بودند و مطابق به حکم اعدام شدند.”

با آنکه خبرنگاران برای تطبیق ازاین حکم هیچ چشم دیدی و یا تصویری ندارند رحمت الله نظری معاون دادستانی کل نیز از انجام عملی شدن حکم اعدام بالای این افراد را تایید کرد.

پنج مجرم محکوم به اعدام کسانی بودند که به تجاوز، سرقت و اختطاف محکوم شده بودند و یک تن دیگر به نام حبیب استالف نیز به قتل، اختطاف و سرقت متهم گردیده و محکوم به اعدام شده بود .

حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان یک هفته قبل از پایان دوره کاری اش فرمان اعدام پنج تن از مجرمین رویداد پغمان و حبیب استالف را توشیح کرد.

پیش از این سازمان نظارت از حقوق بشر (هیومن رایتس واچ) خواهان تاخیر در اعدام مجرمین پغمان شده بود و سازمان عفو بین المللی از رییس جمهور اشرف غنی احمدزی خواسته بود که حکم اعدام این افراد را به حبس ابد تغییر بدهد.

در همین حال شماری از باشندگان و فعالان مدنی در شهر حکم و تطبیق اعدام را بالای شش مجرم که از سوی نهاد های حکومتی صورت گرفت استقتبال کردند. آنان از حکومت افغانستان خواستند تا بالای مجرمان در آینده نیز رحم نکند.

همزمان با این شماری از عالمان دین نیز از اعدام مجرمین قضیه ی تجاوز جنسی ولسوالی پغمان و سر دسته گروپ اختطاف چیان ، حبیب استالف استقبال کردند. آن ها گفتند اگر در محاکمه مجرمین چنین اقدام جدی صورت بگیرد، این نوید صلح و عدالت را به کشور داده و سطح جرایم را پایین خواهد آورد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …