خبرهای تازه

پنتاگون گزارش نیمه سال خویش در رابطه به افغانستان را به کانگرس سپرد

(Last Updated On: ژانویه 24, 2020)

وزارت دفاع آمریکا گزارش شش ماهه اش را تحت عنوان “گسترش امنیت و ثبات در افغانستان” به کانگرس آن کشور سپرد، که طی این گزارش چگونگی اجراات امنیتی در افغانستان اعتبار از اول جون الی ۳۰  نوامبر ۲۰۱۹  به تحریر گرفته شده و نیز راهبرد ایالات متحده در افغانستان تذکر یافته که عبارت از حل و فصل چالش ها از راه های سیاسی میباشد.

پنتاگون به کانگرس می گوید, “نیروهای آمریکا با سربازان ائتلاف در افغانستان از نیروهای امنیتی در یک کارزار نظامی متمرکز علیه طالبان، داعش و القاعده حمایت کرده اند.”

درین گزارش پنتاگون، راهبرد ترامپ برای افغانستان و خاور میانه، را حل منازعه در منطقه به ویژه در کشور گفته شده است.

در گزارش متذکره آمده است که هدف اصلی راهبرد آمریکا در افغانستان راه های سیاسی با دوام و فراگیر برای حل جنگ است، و نیز حفظ ایالات متحده از حملات تروریستی میباشد. همچنان،  زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان به منظور دستیابی بر یک توافق سیاسی با طالبان تلاش دارد.

ارتش آمریکا از موثریت نیروهایش در این گزارش  گفته که نیروهای ایالات متحده در افغانستان و متحدین و شرکای ائتلاف، از نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان حمایت کردند تا راه را برای آشتی و اقدامات ضد هراس افگنی، علیه القاعده و داعش، را هموار کنند.

مقام‌های آمریکایی هنگام تسلیم دهی گزارش به کانگرس تاکید کردند که به آموزش، مشوره‌دهی و همکاری با نیزوهای افغانستان ادامه خواهند داد زیرا هدف آمریکا در افغانستان همین است که نگذارد این ‌کشور یکبار دیگر به لانه‌های امن گروه‌های هراس افگن، بخصوص به‌ خاطر حمله بالای ایالات متحده و متحدانش، مبدل گردد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

به زودی یک هیئت همه شمول مذاکره کننده تشکیل خواهد شد – شورای عالی صلح

(Last Updated On: فوریه 27, 2020)یکی از معاونان شورای عالی صلح از ایجاد شورای عالی …