خبرهای تازه

پایان اختلافات درونی و ختم جنگ میتواند افغانستان را به صلح و ثبات برساند

(Last Updated On: فوریه 20, 2020)

سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی و معاون گروه طالبان می گوید که باید جنگ در افغانستان متوقف شود.

این فرد شماره دوم گروه طالبان با نگاشتن نخستین مقاله یی به روزنامه نیوریارک تایمز زیر عنوان جنگ افغانستان باید متوقف شود، به این باور است که اختلاف های درونی در افغانستان از رهگذر گفتگوهای بر طرف شود تا یک افغانستان نو و یک سرزمین باثبات که در آن هیچ کسی احساس تهدید نکند، شکل بگیرد.

در بخشی از مقاله آمده است: “ما قبلا به اندازه کافی از مداخلات خارجی رنج برده ایم. ما تمام اقدامات را با همکاری سایر افغان ها انجام خواهیم داد تا مطمین شویم که افغانستان جدید کانون ثبات خواهد بود تا هیچ کسی در این خاک احساس ناامنی نکند.”

در همین حال رهبر شبکه حقانی خود را متعهد به ایجاد صلح پایدار در افغانستان می داند و می گوید با امضای توافق نامه صلح با امریکا، گروه طالبان متعهد است که تمام ماده ها و مفاد توافق نامه را تطبیق کنند.

آقای حقانی می گوید که پس از تشکیل یک حکومت همه شمول، افغانستان می تواند یک عضو مسوول جامعه جهانی باشد.

او گفته است: “ما اهمیت حفظ روابط دوستانه با همه کشورها را درک می کنیم و نگرانی های آنها را جدی می گیریم. افغانستان توانایی تحمل زندگی در انزوا را ندارد. افغانستان جدید یک عضو مسوول جامعه جهانی خواهد بود. ما تا زمانی که آنها با اصول اسلامی سازگار باشند، به تمام کنوانسیون های بین المللی متعهد خواهیم ماند. و ما انتظار داریم که سایر کشورها به حاکمیت و ثبات کشور مان احترام بگذارند و آن را به جای رقابت و درگیری، زمینه ای برای همکاری تلقی کنند.”

سراج الدین حقانی باور دارد که به زودی زنان و افغان کنارهم جمع خواهند شد و برای اساس گذاری افغانستان جدید، حرکت خواهند کرد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته و زخمی شدن ۸ عضو یک خانواده در نتیجه حملات هوایی – بغلان

(Last Updated On: آوریل 4, 2020)روز گذشته بر اثر حملات هوائی دو عضو یک خانواده …