خبرهای تازه

«پاکستان هنوز هم دست از پشتبانی گروه های هراس افگن بر نداشته است»

(Last Updated On: سپتامبر 20, 2018)

گزارش سالانه وزارت خارجه امریکا نشان می دهد که شبکه حقانی و گروه طالبان در خاک پاکستان پناه گاه های امن دارند.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه اش گفته است که حکومت پاکستان وعده داده است که  از روند صلح در افغانستان حمایت می کند اما به هیچ عنوان برای از بین بردن هراس افگنان به ویژه شبکه حقانی در خاک این کشور تلاش نکرده است.  

در این گزارش همچنان گفته شده است که ایران در نا امنی ها در افغانستان و خاورمیانه دست دارد.

در بخش از این گزارش آمده است:  “ما نمی‌توانیم بیشتر از این در مورد پناه ‌گاه ‌های امن سازمان‌ های هراس‌ افگنی به ویژه طالبان در پاکستان سکوت کنیم؛ گروه‌ هایی که تهدیدی جدی برای منطقه و فراتر از آن به شمار می‌ روند.”

 غلام محی الدین عبادی،  آگاه سیاسی در این مورد گفت: “پاکستان همیشه هراس افگنان را به افغانستان ارسال کرده است و حکومت باید یک عملکرد جدی در زمینه اتخاذ کند.”  

این در حالیست که دونالد ترامپ در ماه های گذشته  فشار های زیادی بالای پاکستان وارد کرد تا پاکستان را وادار سازد که از حمایت هراس افگنان در خاک خود دست بکشد اما ظاهرن این فشار ها بر عملکرد پاکستان مبنی بر حمایت هراس افگنان در خاک این کشور تاثیر چندانی نداشته است.

 عبدالرشید جانباز،  آگاه سیاسی بیان داشت: “امروز آن تاثیرات که امریکایی ها چند سال پیش بر پاکستانی های داشتند، ندارد.”

پاکستان همواره به دورویی در روابط اش  با افغانستان و مبارزه با هراس افگنان از سوی ایالات متحده متهم شده است. هر چند حکومت تازه پاکستان از همکاری با حکومت افغانستان سخن گفته اما تا کنون هیچ اقدام عملی دیده نشده است.

About Ariana News

Check Also

تلفات سنگین طالبان در ولایت های قندز و فاریاب

(Last Updated On: مارس 24, 2019) در نتیجه سه روز عملیات مشترک نظامیان مستقر در …