خبرهای تازه

پاکستان: امریکا جنگ را در افغانستان باخته است

(Last Updated On: اکتبر 6, 2017)

خواجه محمد آصف، وزیر خارجه پاکستان گفته که امریکا از قبل جنگ را در افغانستان باخته است.

آقای آصف با اشاره به استماعیه اخیر کمیته خدمات نظامی کانگرس امریکا گفت: “گونه یی که جنگ افغانستان تعقیب می‌شود، جنگ افغانستان را خواهید باخت. شما (امریکا) از قبل بازنده جنگ در افغانستان استید. فقط می خواهید خودتان را در آنجا نجات دهید.”

ظاهراً راهبرد جدید امریکا در جنوب آسیا لرزه بر اندام سیاستگران پاکستانی انداخته است.

اسلام آباد که پشتیبان گروه های هراس افگن در منطقه پنداشته می شود هشدار می دهد که اگر برای برنده شدن میدان های نبرد افغانستان تنها از گزینه جنگ استفاده شود، نبرد چنان پیچیده خواهد شد که پیروزی در آن نا ممکن شود.

وزیر خارجه پاکستان می افزاید که اگر امریکا تنها از گزینه جنگ در برابر گروه های شرور در افغانستان کار بگیرد طالبان و داعش در یک صف واحد خواهند ایستاد.

او ادعا نمود: “اگر قضیه افغانستان را تنها با توصل به جنگ حل کنید، این وضعیت سبب خواهد شد که طالبان و داعش در یک صف متحد شوند.”

اما باور ها در افغانستان بر این است که پاکستان هنوز هم در پی عوام فریبی است.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی به آریانانیوز گفت: “اگر پاکستان بخواهد امروز از هراس افگنان حمایت نکند، وضعیت تغیر می کند.”

پیش از این  وزیر دفاع و رییس ستاد ارتش نیروهای مسلح امریکا در کمیته خدمات نظامی مجلس سنای آن کشور راهبرد تازه واشنگتن برای افغانستان را موفق و تضمین کننده پیروزی جنگ گفته اند.

گزارشگر: احمد فرشاد صالح

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش‌های تند به رهایی انس حقانی

(Last Updated On: نوامبر 12, 2019) رهایی انس حقانی و دوعضو کلیدی دیگر شبکه حقانی …