پاکستان از دو مقام افغان برای حل مشکلات ایجاد شده در تورخم دعوت کرده است

(Last Updated On: ژوئن 17, 2016)

vlcsnap-2016-06-17-11h29m02s222

پاکستان از دو مقام افغان دعوت کردهاست تا برای حل مشکلات ایجاد شده میان دو کشور در خط مرزی تورخم به اسلام اباد سفر نمایند.

سرتاج عزیز مشاور سیاست خارجی نخست وزیر پاکستان روز گذشته در گفتگو به پارلمان کشوراش گفته که، از حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی و صلاح الدین ربانی وزیر خارجه دعوت نموده تا به اسلام آباد سفر نمایند و برای حل مشکلات ایجاد شده میان دو کشور با مقامات انکشور گفتگو نماید. عزیر در این گفتگو همچنان ابراز داشته که، کشوراش در مورد اعمار تاسیسات در تورخم به کابل خبرداده بود.

عزیز این گفته ها را در حالی ابراز کرده است که، چند روز پیش زمانی نیروهای افغان و پاکستانی با هم درگیرر شدند که سربازان پاکستاني میخواستند در نقطه صفری تاسیسات اعمار کند.

با آنکه ظاهرا با این جنگ طرف های درگیر و کشورهای جهان مخالفت نشان داده اند، اما وزارت دفاع پاکستان به ایجاد تاسیسات نظامی درمنطقه مورد منازعه با افغانستان تاکید دارد، موضوعی که سبب درگیری نظامیان دراین محل می باشد.

در همین حال عمر زاخیلوال، سفیر افغانستان در پاکستان می گوید، برای آتش بس با پاکستان توافق شده است، اما آقای زاخیلوال در صفحه فیسبوک خود نوشته است، در صورت ایجاد تاسیسات از سوی پاکستان و تخطی از بند های توافق نامه از سمتش کنار خواهد رفت.

دولت افغانستان هم گفته است، که باید به این معضل از طریق گفتگو نقطه ای پایان گذاشته شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سومین دور انتخابات ریاست مجلس نماینده‌گان بی‌نتیجه پایان یافت

(Last Updated On: ژوئن 26, 2019) در سومین دور انتخابات کرسی ریاست مجلس نماینده‌گان، هیچ …