خبرهای تازه

پاکسازی شیشه های دودی موترها و افراد مسلح غیر مسوول بار دیگر آغاز شد

(Last Updated On: دسامبر 13, 2017)

گارنیزیون کابل کمپاین پاکسازی شیشه های دودی موترها و ممنوعیت گشت و گذار افراد مسلح غیر مسوول را بار دیگر در این شهر آغاز کرده است.

اخیرا حملات مسلحانه، آدم ربایی و سرقت در شهر کابل افزایش چشم گیری پیدا کرده و اکثریت از شهروندان کابل نسبت به افزایش جرم و جنایت اظهار نگرانی میکنند.

اما مسوولان وزارت داخله کشور با اغاز این کمپاین ابراز امیدواری میکنند که آمار جرم و جنایت در سطح شهر کابل کاهش پیدا کند.

این مسوولان میگویند: “پس از این به افراد مسلح غیر مسوول، موترهای شیشه دودی و بدون اسناد حق گشت و گذار در شهر کابل را نخواهند داشت.”

اما در آغاز این کمپاین، نیروهای امنیتی در پاکسازی نوار سیاه شیشه یکی از موترهای که گفته می شود از مقامات بلند پایه است موفق نمی شوند و با گفتن “اسثثنایی بودن” به موتر اجازه میدهند که بدون پاک شدن شیشه اش، برود.

با این حال، نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله در مورد این کمپاین میگوید: “در این برنامه هیچ استثنایی وجود ندارد. مطابق طرز العمل که ما ساخته ایم و مطابقه به قوانین افغانستان، هرکس که سرپیچ کند؛ طبعا واسطه شان توقف داده می شود، اسلحه شان جمع آوری و واسطه شان نیز جمع آوری می شود.”

به گفته آقای دانش این کمپاین از کابل آغاز گردیده و در دیگر شهرها نیز ادامه خواهد یافت.

از موترهای شیشه سیاه در بیشتر موارد، نمایندگان شورای ملی، مقامات بلند پایه حکومتی و افراد زورمند استفاده میکنند اما مردم نسبت به فعالیت های این موترها ابراز تردید میکنند.

به باور شهروندان کابل کارهای اختطاف، قاچاق و دیگر فعالیت های غیر قانونی در همین موترها صورت میگیرد.

فرهاد، یک تن از باشندگان کابل میگوید: “”همه کارهای اختطاف, قاچاق در همین موترها صورت می گیرد.”

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته و زخمی شدن ۸ عضو یک خانواده در نتیجه حملات هوایی – بغلان

(Last Updated On: آوریل 4, 2020)روز گذشته بر اثر حملات هوائی دو عضو یک خانواده …