پارلمان: پیش شرط های دولت با دولت پاکستان خلاف منافع ملی است

(Last Updated On: آوریل 16, 2018)

شماری ازنماینده گان مردم در مجلس با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر پاکستان به کشور اظهار نمودند که پیش شرط هایی که پاکستان به حکومت ارائه کرده خلاف منافع ملی است و نباید عملی گردد.

گفته میشود که بخشی از خواست پاکستان برکناری جنرال رازق فرمانده پولیس کندهار از مقام اش بوده است.

شکیبا هاشمی نماینده کندهار در مجلس گفت: “اگر یک کشور مستقل هستیم، چگونه صدر اعظم پاکستان میاید و فرمایش میدهد که جنرال رازق در کندهار نباشد؟ درحالی که جنرال رازق در بخش تامین امنیت و مبارزه با مخالفین دست آورد های زیادی داشته است.”

آصفه شاداب، نماینده فاریاب در مجلس تصریح کرد: “نخست وزیر پاکستان شش شرط گذاشته و تبادله معلومات استخباراتی نباید با پاکستان صورت گیرد. این کار قابل قبول مردم افغانستان نیست و رئیس جمهور نباید این موضوع را نادیده بگیرد.”

در همین حال رئیس مجلس نماینده گان عبدالرووف ابراهیمی تاکید نمود که پاکستان همواره در برابر افغانستان سیاست دوگانه بازی کرده و باید جلو هر گونه دسیسه های پاکستان گرفته شود.

آقای ابراهیمی اضافه کرد: “جنرال رازق یک جنرال با غرور و شجاع است و در سطح کشور محبوبیت خود را دارد. پاکستان او را شناخته که پیشنهاد برکناری وی را کرده است. نباید حکومت این تصمیم را بگیرد. هرچند حکومت احتمالا این کار را انجام نخواهد داد.”

نماینده گان مردم در مجلس یاد آور شدند تا هنگامی که پاکستان با فشار های راستین جهانی مواجه نشود، هیچ گاهی دست از مداخله در امور افغانستان برنمیدارد و گفتگوهای کابل- اسلام آباد هم به نتیجه نخواهد رسید.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Check Also

ریاست اجراییه: هیچ بهانه‌ی برای ناکامی مذاکرات صلح وجود ندارد

(Last Updated On: مارس 23, 2019) ریاست اجراییه حکومت می‌گوید، اگر طالبان از فرصت به …