خبرهای تازه

پارلمان: مسوولان کمیسیون انتخابات باید به نهاد های عدلی معرفی شوند

(Last Updated On: سپتامبر 24, 2014)

vlcsnap-2014-09-24-18h35m15s251

شماری از اعضای مجلس نمایندگان کمیسیون انتخابات را بدلیل ناتوانی وخدشه دار ساختن روند انتخابات به بی کفایتی و خیانت ملی متهم کردند و از ارگانهای عدلی و قضایی خواستند تا هر چی زودتر قضیه را پیگری و در برابر آنان تصمیم بگیرند.
آنان گفتند در این کمیسیون مدیریت وجود ندارد و بخاطری که آمار رأی مردم را اعلام نکرده و به وظیفه شان درست عمل نکردند در حقیقت با احساسات مردم بازی کرده اند.
صدیق احمد عثمانی معاون مجلس نمایندگان گفت:” متاسفانه که ناتوانی از کمیسیون انتخابات است و نهاد ها عدلی و قضایی با در نظر داشت قانون در زمینه اقدامات لازم را انجام بدهند”.
عبدالطیف پدرام عضومجلس نمایندگان با انتقاد ازعملکرد کمیسیون مبنی براعلام نکردن آمار رأی گفت:” رأی اعلام نمیشود و یک نفر رییس جمهور اعلام میشود از همین خاطر که این پروسه ملی است کمیسیون انتخابات به این پروسه خیانت کرده است. با توجه به اعتراف سریع رییس کمیسیون انتخابات، ایشان باید بلافاصله به مراجع عدلی و قضایی معرفی شود”.
اما سخنگوی کمیسیون انتخابات گفته است که آنان به زود ترین فرصت تمام ارقام که از تفتیش صد درصدی به میان آمده است را همرای مردم شریک خواهند ساخت.
به گفته نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات آنان بنا به وضیعت شکنند کشور منافع ملی را در نظر گرفته رییس جمهور منتخب را اعلام کردند.
اگر چه شماری دیگر از اعضای مجلس نمایندگان از کار کرد کمیسیون انتخابات شکایت دارند ولی در شرایط کنونی آنان ایجاد حکومت ملی را به نفع کشور دانسته و از حکومت وحدت ملی خواستند که در قسمت تقرر افراد باید زیاد دقت کنند تا از مسایل قومی و سمتی خود داری گردد.
درهمین حال شمار دیگری از اعضای مجلس نمایندگان ازحکومت وحدت ملی خواستند تا سیاست خارجی، ثبات و مبارزه با فساد اداری را در اولویت کار خود قرار دهد.
شکریه بارکزی عضومجلس نمایندگان گفت:” از حاکمیت منتخب داکترمحمد اشرف غنی میخواهم که تقاضا کنم که آنچه در گذشته بود درس عبرت برای آینده ما باشد و اشتباهات دوباره تکرار نشود”.
از سوی هم سید علی کاظمی عضو این مجلس گفت که برگشتن امنیت و ثبات برای مردم افغانستان از ضرورت های اولی مردم ا فغانستان است که باید به آن توجه شود.
قرار است که داکتر اشرف غنی احمد زی رییس جمهور منتخب به روز دوشنبه مراسم تحلیف را اجرا کند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …