پارلمان خواستار رسیده گی شورای امنیت سازمان ملل به کشتار مردم افغانستان شد

(Last Updated On: آوریل 30, 2018)

مجلس نماینده گان حکومت را در تامین امنیت مردم به ویژه خبرنگاران به ناتوانی متهم کرد و در نامه ای سرگشاده از شورای امنیت سازمان ملل خواهان رسیده گی جدی برای جلوگیری از کشتار مردم افغانستان شد.

عبدالقیوم سجادی، نماینده غزنی در مجلس گفت: “شورای امنیت سازمان ملل متحد وظیفه دارد تا در برابر جنایت ها و تروریست ها نباید سکوت نماید. این را میخواهیم تا براساس قوانین جهانی نسبت به کشتار غیر نظامیان اقدام نماید. باید فشار بر دولت های که حامی تروریزم به ویژه پاکستان است در دستور کار این شورا قرار گیرد.”

در پی افزایش نا امنی ها و میزان بلند تلفات در کشور، اعضای پارلمان از کارکرد های حکومت در بخش تامین امنیت مردم انتقاد نمودند.

قانون گذاران اظهار داشتند که حمله های خونین امروز در شش درک یک جنایت دردناک است و جان باختن خبرنگاران در این رویداد پذیرفتنی نیست. زیرا رسانه ها نهاد های بی طرف هستند که تنها مسوولیت اطلاع رسانی را به پیش میبرند.

عبدالرووف ابراهیمی، رئیس مجلس نماینده گان افزود: “حادثه شش درک درد ناک است. خبرنگاران و مطبوعات به عنوان قوه چهارم برای اطلاع رسانی فعالیت های صادقانه داشته اند. پیوسته شاهد زخمی شدن و شهادت کارمندان این قوه بوده ایم. از حکومت و اعضای شورای ملی میخواهیم که روی یک راهکار عملی برای تامین امنیت تلاش کنند.”

دو انفجار انتحاری که صبح امروز در منطقه “شش درک” کابل رخ داد، بیش از ۲۵ نفر کشته و بیش از ۴۰ زخمی به جا گذاشت که شامل خبرنگاران رسانه ها نیز میباشد.

 گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

اتهام کشته شدن ده ها غیر نظامی در حمله نیروهای افغان بر پناهگاه طالبان در هلمند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2019)در پی یک عملیات نیروهای افغان بر یک پناهگاه جنگجویان …