پارلمان: حکومت در مدیریت و مهار جنگ در افغانستان ناکام است

(Last Updated On: دسامبر 25, 2017)

مجلس نماینده گان از عملکرد حکومت برای مهار نا امنی ها سخت انتقاد کرد و گفته است که ناکامی حکومت در مدیریت جنگ باعث شده تا کشور نا امنی های بیشتری را تجربه کند.

این مجلس در نشست امروز، مسولان نهاد های امنیتی را از بهر افزایش نا امنی ها در کشور به ویژه فعالیت گروه داعش برای پاسخگویی فرا خواند.

عبدالحی آخند زاده، معاون کمیسیون امنیت داخلی مجلس نماینده گان گفت: «تا کنون عملیات زمستانی در برابر هراس افگنان به گونه اساسی راه اندازی نشده است. بسیاری از مناطق به دست مخالفین است، اما هیچ پیشروی از سوی نیروهای امنیتی صورت نگرفته است.»

شکیبا هاشمی، نماینده کندهار در مجلس نیز بیان کرد:  «رئیس جمهور صلح و جنگ در کشور را مدیریت کرده نمی تواند. تا هنوز لانه های هراس افگنان آماج قرار نگرفته است. استراتیژی جنگ باید به استراتیژی صلح تبدیل شود.»

درهمین حال وزیر امور داخله، ویس احمد برمک اظهار نمود که آن هراس افگنانی که شستشوی مغزی شده اند، هیچ گاهی به روند گفتگوهای صلح حاضر نخواهند شد.

آقای برمک تاکید ورزید که به زودی بخش رادار از سوی حکومت برای اداره حریم فضایی و بهبود وضعیت امنیتی در کشور ایجاد میشود.

در عین حال، محمد شریف یفتلی، رئیس ستاد ارتش نیز اضافه کرد: «بسیاری از برنامه های گروه های مخالف به ناکامی مواجه شده است. در چهارده ولایت کشور عملیات ها ادامه دارد. هدف راهبرد جنگی ما نابودی افراد کلیدی مخالفین است که در سه فصل جنگ تلفات زیادی دیده اند. در سال آینده یک هزار و پنج صد هاموی زرهی دیگر در اختیار ارتش ملی قرار داده میشود.»

با این حال مسوولان امنیتی کشور یاد آور شدند که با هیچ گروهی مخالف به ویژه داعش معاملات پنهانی صورت نگرفته و مبارزه در برابر هر گروه هراس افگن به هر نامی که باشد ادامه خواهد داشت. 

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …