پارلمان: حلقات مشخص حکومتی به تعصبات قومی دامن میزنند

(Last Updated On: نوامبر 22, 2017)

نماینده گان در مجلس میگویند: حلقات مشخص حکومتی در برابر جریان ها دسیسه سازی می کنند و به تعصبات قومی دامن میزنند.

آنها تاکید میکنند که حتی رئیس جمهور در این موضوعات دخیل است و اگر از این کار دست نکشد، چالش ها در کشور افزایش خواهد یافت.

ظاهر قدیر، نماینده ننگرهار در مجلس گفت: “دسیسه ها از سوی حکومت در برابر پارلمان و دیگر جریان های سیاسی ساخته میشود. حکومت تا گلو در فساد غرق است که این کار برای مردم پذیرفتنی نیست.”

عبدالرحیم ایوبی، نماینده کندهار در مجلس نیز بیان داشت: “افرادی در حکومت هستند که یک حلقه خاص است و تلاش دارند تا اقوام را با هم درگیر بسازند.”

صالح محمد صالح، نماینده کندر اضافه کرد: “رئیس جمهور در دسیسه ها مشغول است و ما نباید شکار دسیسه های حکومت شویم. کوشش کنیم   تا برای بهبود نظام تلاش شود.”

با این حال معاون اول مجلس نماینده گان، همایون همایون دامن زدن به تعصبات قومی را جنایت نا بخشودنی میداند.

آقای همایون اظهار نمود: “موضوع تعصب و دامن زدن به موضوعات قومی جنایت است و این جنایت برابر با تروریزم است و این کار سرنوشت مردم را به آینده تاریک سوق میدهد.”

نماینده گان مردم درمجلس تاکید می ورزند که یگانه راه برای حل چالش های موجود در کشور تحکیم وحدت ملی و یک پارچه گی اقوام است و اگر در این راستا گام های عملی برداشته نشود، افغانستان هیچ گاهی به ثبات دست نخواهد یافت. پیش از این نیز اینگونه اتهامات از سوی مجلس بر حکومت وارد شده بود که از سوی ریاست جمهوری رد شده است.

گزارشگر: رفیع صدیقی  

About Ariana News

Avatar

Check Also

احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: اکتبر 16, 2019) احتمال تأخیر در اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری …