ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی کلکان کابل بازداشت شد

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2019)

نیروهای ویژه ریاست عمومی امنیت ملی ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی کلکان ولایت کابل را در شهر کابل بازداشت کرده اند.

این ریاست در خبرنامه ای میگوید که نیروهای افغان در عملیاتی سردار محمد مشهور به «ملا سردار» ولسوال نامنهاد طالبان برای ولسوالی کلکان ولا یت کابل با سه تن از همراهانش بنام های شیرپادشاه، ملک و حسیب الله از مربوطات ناحیه هشتم شهر کابل بازداشت کرده اند.

بر اساس خبرنامه، این افراد در فعالیت های تخریبی، پرتاب راکت بالای میدان هوایی بگرام، قتل، آزار و اذیت مردم، جمع آوری جزیه بزور سهم فعال داشته اند.

در همین حال در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در ولایت غور ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی چهارسده این ولایت کشته شد.

حبیب الله راجی فرمانده پولیس چهارسده به آریانانیوز میگوید که نیروهای پولیس شب گذشته در این ولسوالی با طالبان درگیر شدند که در نتیجه دو طالب مسلح دیگر نیز زخم برداشته اندو

به گفته وی جلال مشهور به ‏حقیار ولسوال نام‌نهاد طالبان برای چهارسده در این رویداد کشته شده است.

گروه طالبان تا هنوز در پیوند به این رویدادها چیزی نگفته اند.

این در حالی است که روز گذشته نیز در نتیجه عملیات نیروهای افغان در ولایت سمنگان و فراه دو مسوول ارشد طالبان در این ولایت ها کشته شدند.

در این رویدادها مولوی نورالدین والی نام نهاد طالبان برای ولایت سمنگان و ملا سید عظیم ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی انار‏دره ولایت فراه کشته شدند؛ اما طالبان آن را رد کرده اند

About Ariana News

Avatar

Check Also

احزاب طرفدار دسته انتخاباتی دولت‌ساز بر شمارش آرای غیربایومتریک تأکید دارند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2019) احزاب سیاسی همسو با دسته انتخاباتی دولت‌ساز، بر شمارش …