ولسوالی کوهستان بدخشان به تصرف طالبان در آمد

(Last Updated On: می 4, 2018)

اعضای شورای ولایتی بدخشان می گویند که نیروهای امنیتی شام روز گذشته بدون کدام درگیری عقب نشینی نموده و طالبان مرکز ولسوالی کوهستان و فرماندهی پولیس را به تصرف خود در آوردند.

به گفته آنان، نیروهای امنیتی به فاصله ۲ کیلومتری از مرکز ولسوالی بیرون آمده و گروه طالبان نیز با داخل شدن به ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس، در و پنجره این دو ساختمان را شکسته اند.

جاوید مجدیدی، عضو شورای ولایتی بدخشان اظهار نمود که سقوط ولسوالی کوهستان زمینه ساز تصرف پنج ولسوالی دیگر این ولایت است.

نیروهای امنیتی از رسیدن نیروهای تازه نفس به بخش های از این ولسوالی خبر داده یاد آورد شدند که شب گذشته نیروهای ویژه ارتش با چرخ‌ بال‌ ها به نقاط استراتیژیک کوهستان در نزدیکی‌ های ولسوالی مستقر گردیده اند و قرار است که عملیات پس ‌گیری این ولسوالی به ‌زودی آغاز شود.

محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع بیان کرد: “ما از ظرفیت های خود در برابر دشمنان افغانستان استفاده کرده ایم که با استعمال آن جغرافیای بیشتر را بدست آوردیم.”

در عین حال، طالبان ادعا کرده است که افزون بر سقوط ولسوالی کوهستان، ۲۹ سرباز ارتش را کشته و شماری دیگر را نیز زخمی کرده اند و شماری از وسایط نیروهای امنیتی را نیز با خود برده اند.

میرداد نجرابی، دبیر مجلس نماینده گان افزود: “دولت افغانستان وزارت های دفاع، داخله و ریاست امنیت ملی در تفاهم با نیروهای ایتلاف بین المللی اقدامات عملی و جدی را باید روی دست گیرند تا در آینده شاهد سقوط نباشیم.”

بدخشان یکی از ولایت های ناامن شمال کشور است که با تاجکستان، پاکستان و چین مرز مشترک دارد. درگیری در این ولایت در حالی گزارش می شود که ولسوالی های وردوج و یمگان این ولایت از سه سال به این سوء در اداره طالبان است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

انفجاری در ننگرهار جان ۳ نیروی پولیس محلی را گرفت

(Last Updated On: جولای 19, 2019) حوالی ساعت ۴:۰۰ پس از چاشت امروز(جمعه، ۲۸ سرطان) …