ولسوالی سانچارک سرپل در یک قدمی سقوط قرار دارد

(Last Updated On: آوریل 16, 2019)

پس از یک روز درگیری نیروهای امنیتی و طالبان روستاهای ارچتو و بازارباشی ولسوالی سانچارک ولایت سرپل به دست طالبان سقوط کرد.

نقیب الله دفیق ولسوال سانچارک با تایید این خبر میگوید که این دو روستا پس از سقوط روستای خواجه سرخ به صورت کامل بدست طالبان سقوط کرد.

به گفته وی طالبان مسلح شهر این ولسوالی را به صورت کامل محاصره کرده اند.

منبع همچنان می‌افزاید که در حال حاضر خط دفاعی در سمت غربی و شمالی در فاصله یک کیلومتری ساختمان ولسوالی در حومه شهر ایجاد شده است.

از سویی هم منابع میگویند که نزدیک به ۵۰۰ نظامی در ولسوالی سانچارک در محاصره گروه طالبان درآمده‌اند.

این منابع امنیتی به آریانانیوز می گوید که طالبان از چهارسو به ولسوالی یورش برده‌اند و در یک کیلومتری مرکز ولسوالی رسیده‌اند. 

در یک رویداد دیگر، جنگجویان طالبان شب گذشته بالای پاسگاه های امنیتی در ساحه سوغ بیل مرکز ولایت سرپل حمله کردند و دو پاسگاه را به آتش کشیدند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی گرفته شود، میگوید که در این رویداد یک سرباز جان باخته و ۱۰ سرباز امنیتی دیگر زخمی شده اند.

همچنان منبع می‌افزاید که در این درگیری دو طالب مسلح کشته و سه طالب دیگر زخمی شده اند.

تاکنون منابع رسمی در این مورد به رسانه ها چیزی نگفته اند.

این در حالی است که طالبان مسلح پس از اعلام عملیات بهاری «الفتح» شان، حملات گسترده ای را در شماری از ولسوالی های سرپل راه اندازی کرده اند.

روز گذشته این گروه روستای خواجه سرخ ولسوالی سانچارک را تصرف کرد و بالای ولسوالی گوسفندی نیز یورش برد که پس از شکست شماری از گوسفندان باشندگان محل را نیز دزدیدند.

طالبان مسلح نیز تا هنوز در پیوند به این رویدادها چیزی نگفته اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

منابع: قرار است وزارت دولت در امور صلح از سوی ارگ ایجاد شود

(Last Updated On: ژوئن 16, 2019) قرار است وزارت دولت در امور مصالحه، از سوی …