ولسوالی تاله و برفک بغلان به تصرف نیروهای امنیتی افغان در آمد

(Last Updated On: می 18, 2018)

مقام های محلی میگویند که نیروهای ویژه ارتش و پولیس ملی با همکاری نیروهای مستقر در بغلان و حمایت هوایی نظامیان افغان پس از چاشت روز جمعه ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان را از وجود طالبان مسلح پاک ساخته اند.

تورن عبدالله، فرمانده قطعه خاص در ولسوالی تاله و برفک بیان کرد: “یک تعداد تجهیزات زیاد شان به دست ما رسیدند که از جمله کلاشینکوف و ارپی جی است.”

نظامیان افغان اظهار کردند که طالبان ویرانی های بیشتری را از خود در ولسوالی تاله برفک بر جا گذاشته اند و وسایط زرهی را همراه با تاسیسات حکومتی در این ولسوالی آتش زده اند.

دگروال عباس توکلی، فرمانده عملیات در ولسوالی تاله و برفک تصریح کرد: “موانع بسیاری قوی را ایجاد کرده بودند. مسیر سرک را در پنج نقطه جر زده بود و دریا را به سرک متصل ساخته بود.”

با این حال رئیس شورای ولایتی بغلان محمد صفدر محسنی بر حفظ ولسوالی و مجازات عاملان سقوط چند بار این ولسوالی تاکید دارد.

آقای محسنی افزود: “بسیار خوب شد که ولسوالی را دوباره به دست گرفتند. اما مطمئن نیستم که بتوانند به صورت درست این ولسوالی را حفظ بکنند.”

از سوی هم فرمانده پولیس بغلان یاد آور شد که همزمان با شکست طالبان در ولسوالی تاله و برفک حلقه محاصره سربازان پولیس را در بغلان مرکزی شکسته اند و تلفات سنگین بر این گروه وارد شده است.

گزارشگر: محمد ذاکر نوری

About Ariana News

Avatar

Check Also

جف بزوس ده میلیارد دالر برای مبارزه با گرمای جهانی اهدا میکند

(Last Updated On: فوریه 18, 2020)ثروتمندترین مرد جهان و صاحب شرکت آمازون، جف بزوس ده …