خبرهای تازه

وقوع یک انفجار در ناحیه پنجم شهر کابل

(Last Updated On: می 31, 2019)

حوالی ساعت ۱۲:۰۰ چاشت امروز (پنجشنبه، ۹ جوزا) یک انفجار در مربوطات حوزه پنجم شهر کابل در منطقه چهاراهی قنبر در نزدیکی دانشگاه نظامی «مارشال محمد قسیم فهیم» رخ داد.

گواهان رویداد می‌گویند دقایق پس از این انفجار صدای آژیر امبولانس‌ها نیز  از محل نیز شنیده شده است.

با این حال، یک گواه رویداد می‌گوید که این انفجار هنگامی صورت گرفته است که دانش‌جویان این دانشگاه نظامی در حال ترک دانشگاه بودند.

وزارت داخله شمار جان باختگان این رویداد را شش تن اعلام کرده و گفته است که شش تن دیگر نیز در این رویداد زخم برداشته اند اما، تاحال معلوم نیست که قربانیان افراد ملکی اند و یاهم نظامی.

از سویی هم، وزارت دفاع گفته است که در  این رویداد هفت تن کشته شده و هفت تن دیگر زخم برداشته‌اند، تاکنون آمار دقیق تلفات این رویداد روشن نشده است.

فردوس فرامرز، سخن‌گوی پولیس کابل گفته است که یک مهاجم انتحاری هنگامی‌که می‌خواست وارد دانشگاه شود، از سوی یک سرباز شناسایی شد سپس فرد مهاجم  مواد انفجاری همراه اش را منفجر کرده است.

 تاکنون فرد و یا گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این انفجار در حالی در این منطقه پرازدحام شهر کابل صورت می‌گیرد که چند روز پیش موتر حامل کارمندان وزارت حج و اوقاف در مربوطات ناحیه چهارم این شهر هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفت که تلفاتی هم در پی داشت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …