خبرهای تازه

وقوع انفجار در حوزه پانزدهم امنیتی شهر کابل

(Last Updated On: نوامبر 13, 2019)

 حوالی ساعت ۷:۲۵ صبح امروز چهارشنبه (۲۲ عقرب) یک انفجار در منطقه قصبه از مربوطات حوزه پانزده امنیتی شهر کابل رخ داد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، می‌گوید که این انفجار بالای یک موتر نوع لندکروزر کمپنی امنیتی «ورلد گارد» صورت گرفته که در نتیجه آن ، ۷ تن به شمول یک کودک جان باخته و ۱۰ تن دیگر به شمول ۴ اتباع خارجی زخم برداشتند.

در همین حال، آقای رحیمی، از احتمال تغییر در ارقام قربانیان این رویداد نیز خبر می‌دهد. وی  می‌گوید که این انفجار برخاسته از موتربم بوده است.

از سویی هم، گوهان این رویداد می‌گویند که به شماری از منازل و موترهای ملکی در نزدیکی انفجار آسیب و خسارات مالی رسیده است.

ارگ، با انتشار اعلامیه ای، این رویداد را محکوم کرده و با قربانیان آن ابراز همدردی کرده است.

با این حال، رولاند کوبیا، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان، در واکنش به انفجار موتربم امروزی در مربوطات حوزه پانزدهم امنیتی شهر کابل می‌گوید: “فکر می‌کردم که رهایی سه زندانی طالب، با آتش‌بس مورد احترام و استقبال قرار می‌گیرد، تا انفجار موتربم که باعث کشتن افراد ملکی و اطفال شود.” وی افزوده: “دوطرف باید از خود حرکتی در راستای تأمین آرامش نشان دهند.”

تاکنون فرد و یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این در حالی است که روز گذشته، حکومت سه زندانی برجسته طالب را از بند رها کرد، و این اقدام را گامی به سوی پیشرفت در مورد آغاز مذاکرات مستقیم صلح میان حکومت و طالبان خواند.  

About Ariana News

Avatar

Check Also

طرزالعمل جدید حکومت برای مساعدت شهروندان بی بضاعت تا تامین قرنطین کابل

(Last Updated On: مارس 29, 2020)حکومت سازوکار تازه ی را برای کمک رسانی به مردم …