خبرهای تازه

وضعیت بدون پیشرفت افغانستان خشم ترمپ را بر انگیخته است

(Last Updated On: آگوست 3, 2017)

وضعیت بدون پیشرفت افغانستان خشم رییس جمهور امریکا را بر انگیخته است.

نا امیدی رییس جمهور امریکا از مشاورانی که موظف به ساختن راهبرد تازه امریکا در قبال افغانستان شده اند، زمینه ساز نشست تندی عقب درهای بسته در “اطاق وضعیت” کاخ سفید به ریاست رییس جمهور امریکا شده است.

شبکه خبری ان بی سی امریکا می گوید که این نشست دو هفته پیش برگزار شده بود و معاون رییس جمهور امریکا و وزیران دفاع و خارجه از اشتراک کنندگان آن بودند.

منابع به این شبکه می گویند که در این نشست رییس جمهور امریکا با عصبانیت می گوید که آنها در حال برنده شدن در افغانستان نیستند و از وزیر دفاع اش می خواهد که جنرال جان نیکولسن، بلندترین فرمانده نیروهای امریکایی و ائتلاف را بر کنار کند، اما مشاور امنیت ملی کاخ سفید از نیکولسن تقدیر می کند.

اما مک ماستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته است: “من سال های زیادی است که او را می شناسم، من نمی توانم تصور یک فرمانده توانمند تر از او را در هر گونه ماموریتی داشته باشم. رییس جمهور قطعاً به او اعتماد دارد.”

دونالد ترمپ پس از دو ساعت گفت و شنود بدون تصمیم در مورد کدام راهبردی این نشست را ترک می کند و مقام های نزدیک به وزیر دفاع امریکا می گویند که وقتی متیس به پنتاگون برگشت عصبانی بود و به قدم زنی طولانی رفت.

این در حالیست که افغانستان هر روز قربانی خشونت گروه های هراس افگن است که حتی از حمله بر مکان های مقدس مثل مساجد نیز دریغ نمی کنند.

استیفن دوجاریک، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در رابطه به حمله خونین گروه داعش به مسجدی در غرب افغانستان گفته است: “امروز توبی لنزر معاون نماینده ویژه و هماهنگ کننده بشردوستانه در افغانستان به دنبال حمله روز سه شنبه به مسجدی در هرات به این ولایت رفته است. او به ما گفت که ماموریت سازمان ملل متحد در افغانستان سی و پنج هزار دالر را از صندوق بشری به بیمارستان منطقه ی هرات اختصاص داده تا به دنبال این حمله با بیمارانی که ضربه روحی دیده اند، کمک کنند.”

این در حالیست که گوشه های خشن جنگ افغانستان تنها از افغانها قربانی نمی گیرد بلکه به تازگی پنتاگون کشته شدن دو سرباز امریکایی را در حمله انتحاری در ولایت کندهار تایید کرده است.

گزارشگر: فهیم نوری

About Ariana News

Avatar

Check Also

سفیر افغانستان در امریکا از خروج زودهنگام نظامیان خارجی ابراز نگرانی می‌کند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2019) رویا رحمانی، سفیر افغانستان در ایالات متحده امریکا، از …