وزیر دفاع آمریکا از راهبرد جدید کشورش در قبال افغانستان دفاع کرد

(Last Updated On: فوریه 7, 2018)

جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا در کانگرس این کشور از راهبرد جدید دونالد ترمپ در قبال افغانستان و آسیای جنوبی دفاع کرد.

سناتوران آمریکایی در کمیته دفاعی سنای این کشور، متیس وزیر دفاع این کشور را برای پاسخگویی فرا خواندند و چگونگی ماموریت آمریکا در افغانستان را با نقد سوال کردند.

سناتور تونس، عضوکنگرس امریکا گفت: “شما در اظهارات تان گفتید که ما باید در میان مردم آمریکا اعتماد سازی کنیم.  ما چطور میتوانیم در میان مردم آمریکا اعتماد سازی کنیم در صورتی که بعد از ۱۶ سال بیشتر از ۲۳۰۰ امریکایی کشته شدند. بیشتر از ۲۰ هزار زخمی شدند و ما یک تریلیون دالر را هزینه کردیم. این کشور مثل اینکه با ورشکستگی مواجه شده است. من نظریات و توویت های دوران کمپاین آقای ترامپ را دارم. او قرار بود نیروهای آمریکایی را از افغانستان بیرون کند. او نسبت به کسانی که میخواستند نیروهای امریکایی در افغانستان باقی بمانند، بسیار منتقد بود. اما در حال حاضر ما شمار نیروهای امریکایی در افغانستان را افزایش میدهیم و پس از ۱۶ سال مردم آمریکا حق دارند تا در مورد موفقیت  این ماموریت بدانند.”

تورنبیری آر، رییس کمیته دفاعی مجلس سنای امریکا نیز بیان نمود: “استراتژی مهم است. اما برای کانگرس هیچ چیزی مهم تر از انجام مسئولیت مان بخاطر حمایت از مردان و زنانی که ما را به صورت کامل و بدون قید و شرط محافظت کردند، مهم نیست.”

در عین حال، وزیر دفاع آمریکا پاسخ خود را با هشدار آغاز کرد و گفت اگر ماموریت آمریکا در افغانستان ادامه نیابد شاهد تکرار رویداد مانند یازده سپتمبر خواهیم بود.

آقای متیس تصریح نمود: “اگر ما افغانستان را تسخیر میکردیم، من ۱۰۰ فیصد با چیزی که شما گفتین موافق میبودم. در صورت آن از احساس امپراتور بودن ما بود. در واقع، کاری را که ما برای بدست آوردن اعتماد مردم امریکا انجام میدهیم، تضمین این است که یک یازدهم سپتامبر دیگر در زیر چشم ما اتفاق نیفتد.”

این نظامی ارشد امریکایی همچنان می گوید که راهبرد جدید دونالد ترمپ در قبال افغانستان و آسیایی جنوبی با حمایت های بی سابقه منطقه یی همراه شده است و در آینده نزدیک شاهد یک تحول در منطقه و افغانستان خواهیم بود.   

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش‌های جهانی در پیوند به وقوع یک انفجار در یک مراسم عروسی در شهر کابل

(Last Updated On: آگوست 18, 2019) حمله شب گذشته در یک مراسم عروسی در غرب …