خبرهای تازه

وزیر خارجه امریکا: ایران به طالبان سلاح و پول فراهم می کند

(Last Updated On: می 21, 2018)

وزیر خارجه امریکا، ایران را متهم به دامن زدن به خشونت ها در افغانستان می سازد.

مایک پومپیو که استراتیژی امریکا در قبال ایران را اعلام می کرد، توافق هسته ای ایران موسوم به برجام را یک توافق “بد” خواند و مدعی شد که ایران با استفاده از امکانات این توافق، در منطقه جوی خون جاری ساخته است.

او که در بنیاد هریتیج سخن می گفت، ایران را به اقدامات مخرب در افغانستان متهم ساخته گفت: “ایران با ارسال سلاح و پول به طالبان، خشونت ها را دامن می زند و مانع روند صلح و ثبات برای مردم افغانستان می شود.”

وزیر خارجه امریکا ضمن اعلام شدیدترین تحریم ها علیه ایران، گفته که این کشور به دهشت افگنان پناه می دهد:

“ایران در جریان توافق برجام نیز به عنوان بزرگترین تمویل کننده دهشت افگنی باقی مانده است. این کشور برای سران القاعده از سال 2001 بدین سو پناه داده است و برای محاکمه سران القاعده که در تهران زندگی می کنند، هیچ کمکی نکرده است.”

وزیر خارجه امریکا گفته یگانه راه برای ایران، دست برداشتن از اقدامات مخرب در منطقه و جهان است. او گفته که ایران باید از اقداماتی اجتناب کند که باعث میشود متحدان امریکا در منطقه و جهان آسیب می بیند:

“ایران باید از حمایت گروه طالبان و سایر گروه های تروریستی در منطقه دست بردارد و به سران القاعده پناه ندهد.”

این گفته های وزیر خارجه امریکا در حالی مطرح میشود که اخیراً و در پی حمله گروه طالبان برای سقوط شهر فراه، بسیاری از مقام های ملکی و نظامی افغانستان ایران را بخاطر حمایت از گروه طالبان سرزنش کردند.

About Ariana News

Check Also

صدمین سال‌گرد روابط دیپلماتیک افغانستان و روسیه؛ از طالبان دعوت شد اما حکومت چه؟

(Last Updated On: می 25, 2019) اعضای دفترسیاسی و شماری از رهبران طالبان به مراسم …