خبرهای تازه

وزرای دفاع امریکا و گرجستان به ادامه حمایت از افغانستان خبر دادند

(Last Updated On: نوامبر 15, 2017)

وزرای دفاع امریکا و گرجستان به ادامه حمایت و ماموریت نظامی شان در افغانستان برای ریشه کن سازی کامل هراس افگن ها خبر دادند.

جمیز متیس وزیر دفاع امریکا گفته است که هراس افگنی تهدید برای همه جهان است و کشور های عضو ناتو در این نبرد یکجا مبارزه خواهند کرد.

آقای متیس اظهار داشت: “تلاش های شما برای ایستادن در کنار نیرو های امریکایی در افغانستان تا زمان ترک این نیرو ها در افغانستان مورد ستایش و تمجید ما است که نشان دهنده دوستی و همکاری های استراتیژیک میان ملت های ما میباشد.”

در عین حال، وزیر دفاع گرجستان که به امریکا رفته است، تعهد کشور اش را در ماموریت افغانستان اعلام کرد.  

لیفن ایزورا، وزیر دفاع گرجستان علاوه نمود: “مردم و حکومت گرجستان همکار خوب امریکا در مبارره به هراس افگنی خواهد بود. ما برای ثبات در منطقه در کنار امریکا باقی خواهیم ماند؛ طوریکه شما گفتید نیرو های ما اماده اند تا در مبارزه با هراس افگنی در افغانستان همکار استرایتژیک امریکا باشند.”

پیش از این ناتو گفته بود که افزایش نیروها می‌تواند وضعیت بحرانی افغانستان را بهبود بخشد و از پیشروی‌ های بیشتر طالبان جلوگیری کند، ولی تحلیل گران به این باورند که افغانستان درگیر یک جنگ نیابتی است و تا زمانیکه ریشه های بحران افغانستان دریافت نشود وضعیت در این کشور مانند گذشته ادامه خواهد داشت. 

About Ariana News

Avatar

Check Also

روسیه از ادامه جنگ در کشور پس از توافق صلح با طالبان هشدار می‌دهد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) فدراسیون روسیه، از ادامه جنگ در افغانستان، پس از …