وزرات تجارت از افزایش ۸ درصدی صادرات کشور خبر می‌دهد

(Last Updated On: می 21, 2019)

صادرات کشور در سال روان ۸ درصد افزایش یافته است.

مسوولان در وزارت تجارت و صنعت می‌گویند که در کنار این در واردات کالاهای بازرگانی به کشور نیز کاهش قابل ملاحظه بوجود آمده است.

همچنان، آنان می‌افزایند که وزارت تجارت در نظر دارد تا در ۲۵ ولایت کشور ۳۲ هزار جریب زمین را به کارهای صنعتی اختصاص دهد.

ظهورالدین شیرزاد، معاون این وزارت می‌گوید: “وزارت تجارت به زودی اصلاحات در قوانین را آغاز می کند، کار در مورد  مقرره ها، تعرفه های حمایوی، تولیدات، انکشاف و برخی سیستم های دیگر به منظور رشد و انکشاف صنعت روی دست است.”

در همین حال، مسوولان در اتاق معادن و صنایع، نبود امنیت، زیربنا و برق را از چالش‌های عمده سد راه صنعت‌کاران در کشور عنوان می‌کنند.

شیرباز کمین زاده، معاون اتاق صنایع و معادن بیان می‌دارد: “وضعیت تولیدات ما خوب شده است ما اکنون در ۳۵ سکتور به خود کفایی رسیدیم، حکومت بهترین خریدار ما است و سرمایه گذاران زیاد تشویق شده اند.”

از سویی هم، اتاق تجارت و صنایع زنان، می‌گوید که حکومت با بانوان بازرگان به ویژه کسانی‌که در بخش میوه‌ تازه سرمایه‌گذاری کرده اند که به گونه نسبی همکاری کرده است.

منیژه وافق، رییس اتاق تجارت و صنایع زنان اظهار میدارد: “ما تا مدت زیادی مشکل داشتیم، اما حالا همکاری حکومت با بانوان افزایش یافته و ما خواهان هماهنگی بیشتر هستیم.”

صنعت کاران اما وارد شدن اجناس بی کیفیت با قیمت پایین را از کشورهای همسایه چالش بزرگ در برابر به بازار عرضه کردن تولیدات داخلی می‌دانند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

اتهام کشته شدن ده ها غیر نظامی در حمله نیروهای افغان بر پناهگاه طالبان در هلمند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2019)در پی یک عملیات نیروهای افغان بر یک پناهگاه جنگجویان …