خبرهای تازه

وزارت زراعت نمایشگاه ۳ روزه «بادام باغ» را پر دست آورد می داند

(Last Updated On: مارس 25, 2017)

mail

وزارت زراعت و مالداری افغانستان نمایشگاه سه روزه محصولات کشاورزی در بادام باغ کابل را پردستاورد دانسته می گویند که در این نمایشگاه فروشندگان محصولات کشاورزی، مالداری و صنایع دستی نزدیک به 35 میلیون افغانی کالاهای شان را به فروش رسانده اند.

حنیف صوفی زاده مشاور وزارت زراعت و مالداری کشور می گوید، “تا کنون حدود 50 هزار تن از نمایشگاه دیدن کرده اند و یک تعداد قرار داد ها میان کشاورزان به امضا رسیده است”.

اتاق تجارت و صنایع نیز خواستار برگزاری نمایشگاه های بیشتر است به باور اعضای این اتاق ، برگزاری نمایشگاه ها می توانند سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در بخش زراعت تشویق کند.

اعتبار خان زدران عضو اتاق تجارت و صنایع افغانستان می گوید، “این گونه نمایشگاه ها هم برای فروش محصولات کشاورزی مارکیت خوب است و هم برای جلب سرمایه گذاری ها”.

برخی فروشندگان نیز از پر رونق بودن داد و ستد شان در این سه روز خوشنود اند، اما زنان صنعت کار رضایتی چندانی از فروش تولیدات شان ندارند.

یک فروشنده زن که از ولایت تخار در این نمایشگاه اشتراک نموده می گوید، “از تخار آمدیم، صنایع دستی آوردیم، اما فروش خوب نداشتم”.

فروشنده دیگری از دولت می خواهد که برای زنان مارکیت اختصاصی بسازد تا کالاهای شان را بگونه بهتر به فروش برسانند.

نمایشگاه سه روزه که به مناسبت سال نو خورشیدی و جشن دهقان ازسوی وزارت زراعت در بادام باغ کابل برگزار شده بود در آن 280 غرفه فروش گذاشته شده بود و روزجمعه به پایان رسید.

About Ariana News

Check Also

حکمتیار با طرح اداره موقت و به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری مخالفت کرد

(Last Updated On: نوامبر 15, 2018)هنوز زمزمه ها از به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری …