خبرهای تازه

وزارت زراعت در نظر دارد تا ۶ سیلوی جدید را در سراسر کشور اعمار کند

(Last Updated On: آگوست 23, 2018)

وزارت زراعت و مالداری میگوید: قرار است تا ۶ سیلوی جدید و ذخایر استراتیژیک در  کشور اعمار شود.

مسوولان اظهار داشتند که سیلوهای اسبق در بغلان، بلخ، کندز، هرات، کندهار و کابل که در زمان اتحاد شوروی اعمار شده بود، در جنگ های داخلی خسارات هنگفتی را متقبل شده و به دلیل سیستم پیچیده آن حکومت تصمیم اعمار سیلو های جدید را دارد.

به گفته مسوولان در این وزارت، ترمیم دوباره این سیلو ها سی میلیون دالر هزینه بر میداشت. اما حکومت به عوض آن شش سیلوی جدید اعمار می کند که از این میان قرار است در کابل و کندهار سیلو های جدید به زودی اعمار شود.

اکبر رستمی، سخنگوی وزارت زراعت گفت: “ما تلاش می کنیم که کار های سیلو های جدید به زودی آغاز شود. اما از جمله شش سیلوی جدید کار بالای سیلو های کندهار و کابل به زودی آغاز خواهد شد.”

کارشناسان اقتصادی انتقاد دارند که کار های وزارت زراعت و مالداری منظم نیست و در مورد بلند بردن ظرفیت های کاری نیز توجه صورت نگرفته است.

مزمل شنیواری یکی از آگاهان اقتصادی تصریح کرد: “وزارت زارعت باید ظرفیت در بخش های را که امکان جذب سرمایه گذاری در آن دیده میشود، بالا ببرد تا سکتور خصوصی در این بخش سرمایه گذاری کند. اما در وزارت زراعت هنوز ظرفیت وجود ندارد و کار هایش درست نیست.”

اما مسوولان در وزارت زارعت می گویند در نظر دارند همه تصدی های مربوط به این نهاد را دوباره فعال سازند. به گفته آنها با این کار از یک سو روند تولید تقویت می یابد و از طرف دیگر برای مردم زمینه کاری فراهم خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

به زودی یک هیئت همه شمول مذاکره کننده تشکیل خواهد شد – شورای عالی صلح

(Last Updated On: فوریه 27, 2020)یکی از معاونان شورای عالی صلح از ایجاد شورای عالی …