وزارت زراعت باغ‌های میوه‌های زودرس را در شرق کشور افزایش می‌دهد

(Last Updated On: آوریل 28, 2019)

وزارت زراعت و مالداری در نظر دارد تا باغهای میوه‌های زود‌رس را در ولایت‌های شرقی کشور افزایش دهد.

مسئولان در این وزارت می‌گویند که تلاش‌ها جریان دارد تا به منظور تنظیم مارکیت داخلی میوه تازه، برنامه‌های  منظم را راه اندازی کنند.

اکبر رستمی، سخن‌گوی این وزارت می‌گوید: “ما در شرق کشور باغ‌های میوه‌های  زود رس را جور کرده و آن را افزایش می دهیم و با این کار می خواهیم تا به بازارهای داخلی میوه عرضه کنیم.”

در همین حال به گفته مسئولان در این وزارت آنان در هفته آینده بخشی از این میوه‌های زودرس را به بازارهای داخلی عرضه خواهند کرد؛ همچنان به اساس گفته های این مسئولان  تاه ماه جوزا انگور کشور نیز وارد بازار خواهد شد.

از سویی هم، آگاهان امور اقتصادی می‌گویند که ظرفیت بسیار زیادی در بخش کشاورزی در افغانستان وجود دارد و باید به آن توجه جدی صورت بی‌گیرد.

حکیم الله صدیقی یک تن گاه اقتصادی اظهار میدارد: “وزارت زراعت باید تولیدات کشاورزی را گسترش دهد تا در بازار های داخلی جای میوه های خارجی پر شود و این وزارت باید در بخش باغداری توجه ویژه کند.”

این در حالیست که به باور آگاهان اگر حکومت بتواند در بخش کشاورزی کارهایی انجام دهد نه تنها بخشی از مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد بلکه صادرات کشاورزی از افغانستان به کشورهای همجوار و منطقه نیز افزایش خواهد یافت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

نورستانی: فقط آرای بایومتریکی سرنوشت زعیم کشور را رقم خواهد زد

(Last Updated On: نوامبر 15, 2019) حواعلم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گوید که تنها …