خبرهای تازه

وزارت دفاع عملیات های شبانه را علیه رهبران طالبان و داعش دو برابر ساخته است

(Last Updated On: جولای 27, 2018)

وزارت دفاع عملیات های  شبانه را به هدف آماج قرار دادن رهبران گروه های همچون طالبان و داعش دو برابر ساخته است.

در شرایطی که میدان نبرد همچون فصل گرما، گرم است، ارتش از افزایش عملیات های شب هنگام به هدف آماج قرار دادن سران و فرماندهان جنگی گروه های همچون طالبان وداعش خبر میدهد. عملیات های که شبانگاه نظامیان مکان های را هدف گذاری می کنند که فرمانده هان ارشد طالبان وداعشیان بود باش دارند.

محمد رادمنش   سرپرست دفتر  سخنگوی  وزارت دفاع گفت: ” عملیات ها قسمی تنظیم میشود که تا ازیک طرف فرمانده هان داعشیان و طالبان از بین برده شود و از طرف دیگر ضرری ویا تلفاتی به مردم دیگر وارد نشود”.

آمارهای که وزارت دفاع بدست می دهد، دریک ماه پسین ۲۷ فرمانده مهم گروه طالبان و نیز نه فرمانده ارشد داعش درنتیجه عملیات شبانه دربخش های گونه گون کشور کشته شده اند. لشکر طیبه ودیگر گروه های جنگجو هم دراین مدت ۲۴ کشته داده اند.

هادی قریشی، آگاه نظامی بیان داشت: “چون رهبری نباشد کسی هژمونی کرده نمی تواند، رهبری بلند کرده نمی تواند. درقرن ۲۱ هرکسی بنا بررهبری سیاسی عمل میکند، هرگاه رهبران این گروه ها ازبین برده می شوند، مورال دشمن ضعیف میشود.

با آنکه روی دست گیری این گونه عملیات ها در کار سرکوب هراس افگنان اثرگذار دانسته می شود، اما داشتن نشانه های دقیق از لانه های هراس افگنان برای جلوگیری از وارد شدن تلفات به غیرنظامیان ونیز برای سلامت نظامیان مهم دانسته می شود.

عتیق الله امرخیل، آگاه نظامی اظهار داشت: “مهم از همه داشتن اطلاعات دقیق است که درعدم آن هم جان نظامیان به خطر می افتند وهم به غیر نظامیان تلفات وارد میشود”.

با این وزارت دفاع می گوید که در مواردی که نیروهای امنیتی کشور با مواضع مستحکم دشمن روبرو می شوند از نیروهای ناتو خواستار کمک می شوند.

ظاهرا در اوج تلاش های صلح دیده می شود که از فشار نظامی بر طالبان چیزی کاسته نشده است. درروز های اخیر نهاد های امنیتی ونیروهای ماموریت حمایت قاطع حملات تهاجمی هوایی شانرا بر ضد گرو های شورشی شدت بخشیده اند.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

برخورد هاوان بر یک مسجد در ننگرهار ده‌ها کشته و زخمی برجا گذاشت

(Last Updated On: اکتبر 18, 2019) در نتیجه برخورد مرمی هاوان در یک مسجد در …