وزارت دفاع: طالبان در حمله به ولسوالی تاله و برفک به تجهیزات نیروهای دولتی دست یافتند

(Last Updated On: می 18, 2018)

وزارت دفاع تایید نمود که با سقوط ولسوالی تاله و برفک بغلان، جنگجویان طالب برخی تجهیزات و جنگ افزار های نیروهای دولتی را با خود برده اند، اما تاکید کرد که در فراه و فاریاب به جنگ افزار های نیروهای دولتی دست نیافتند.

محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع گفت: “در بلچراغ یک بیرق را هم کسی نبرد. همه چیز به جایش بود. عاجل اقدامات کردیم که هیچ ضایع نشود. اما در تاله و برفک بله.”

طالبان در شهر فراه، دامنه جنگ را پهن تر ساختند و چندین پاسگاه و بخش های نظامی را نیز سقوط دادند.

به گفته شماری اعضای شورای ولایتی فراه، با سقوط بخش های نظامی در شهر، طالبان برخی جنگ افزار های نیروهای دولتی را با خود بردند اما به ذخیره گاه های بزرگ، جنگ افزار و دیگر تجهیزات نظامی، نتوانستند دست یابند.

داد الله قانع عضو شورای ولایتی فراه بیان کرد: “اینها فراه را هدف خود تعیین کرده اند. تا هسته دایمی خود را در این ولایت بگذارند.”

ارتش گفته است که خیلی از جنگ افزار های طالبان را در میدان های نبرد غنیمت گرفته که حتا انتقال آن به مرکز دشواری ایجاد کرده است.

اما باور ها بر این است که حکومت از حملات گسترده طالبان پیشگیری نمی کند و فرصت می دهد که این گروه با سقوط دادن یک بخش به تجهیزات نظامی دست یابند.

سناتور، افضل شامل افزود: “وقتی که طالب حمله می کند سلاح و مهمات و هاموی را به غنیمت می گیرد. بعد یک روز بعدش دولت عملیات می کند که یک منطقه را دوباره تصفیه سازد. این یک نوع کمک به طالب است.”

چندی پیش، طالبان با سقوط کندز به مقدار زیاد از تجهیزات نظامی نیروهای دولتی دست یافته بودند که در پی آن وقتی یک بخش سقوط می کرد، ارتش از طریق هوا تجهیزات را از بین می برد.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Check Also

سازمان ملل: فساد در حکومت افغانستان حاکمیت قانون و چشم انداز صلح را با خطر مواجه کرده است

(Last Updated On: می 20, 2019)یک گزارش تازۀ سازمان ملل زیر نام «مبارزۀ افغانستان با …