وزارت دفاع: حملات تهاجمی بر طالبان رو به افزایش است

(Last Updated On: جولای 6, 2018)

وزارت دفاع ملی میگوید که حملات و عملیات نظامی تهاجمی در برابر گروه طالبان شدت یافته و در یک هفته بیش از شش صد کشته و یا زخمی از جنگجویان طالبان گرفته است.

به گفته ارتش شدت عملیات نیروهای دولتی تلفات طالبان را رو به افزایش برده است.

محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع گفت: “در طول روز های بعد از آتش بس دشمنان مردم افغانستان اضافه از ۳۵۰ نفر تلفات داشته اند.”

در کنار عملیات های زمینی، حملات هوایی بر مواضع جنگجویان طالب نیز در مقایسه به گذشته شدت و افزایش یافته است.

ارتش ادعا میکند که در درازای یک هفته پس از پایان آتش بس دولت، روزانه از ۸ تا ۱۲ حمله هوایی بر مواضع طالبان صورت گرفته است؛ آنچه که به گفته ارتش شمار محلات زیر عملیات را رو به کاهش برده است.

اسد الله ندیم، یکی از نظامیان پیشین اظهار کرد: “عملیات های نظامی بیشتر عکس العملی و تلافی جویانه است. این عملیات ها به هیچ صورت برای تصفیه یک بخش راه اندازی نشده است.”

طالبان در جریان آتش بس دولت بخش هایی را زیر اداره خود درآورده بودند. اما گفته می شود که شدت حملات در برابر این گروه سبب عقب نشینی طالبان شده و حتا این گروه از آتش گشودن شان در میدان های جنگ کاسته اند؛ شبیه جنگ میدان وردگ.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی ولایت میدان وردگ افزود: “شدت حملات باعث شده که در جلریز بخش های را که طالبان گرفته بودند از آن عقب نشینی کنند.”

نیروهای دولتی در نزدیک به ده ولایت سرگرم عملیات در برابر گروه های تندرو اند. در کنار طالبان، بخشی از عملیات ها، ویژه سرکوب داعشیان در ولایت های ننگرهار، کنر و جوزجان شده است.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا تایید کرد که یک هواپیمای نظامی اش در غزنی سقوط کرده است

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020)ارتش امریکا تایید کرده است که یک هواپیمای نظامی اش در …