خبرهای تازه

وزارت دفاع بی حرمتی سربازان اردوی ملی را با جسد یکی از مخالفان محکوم كرد

(Last Updated On: ژانویه 25, 2013)

وزارت دفاع افغانستان بی حرمتی سربازان اردوی ملی با جسد یکی از مخالفان مسلح دولت را که در جریان درگیری ازسوی این سربازان کشته شده است، محکوم می کند.

پس از تحقیق هیات اعزامی وزارت دفاع ملی به محل روشن شد که درجنوب افغانستان سه تن از سربازان یک تولی نسبت بې حرمتى به جسد يك مخالف مسلح بازداشت شده و تحت بازپرس می باشند.

این سربازان مربوط به قول اردوی 203 تندر در ولایت پکتیا اند.

هرچند این رویداد سه سال و پنج ماه پیش صورت گرفته است، اما تصویر آن به تازه گی دربرخی رسانه ها منتشر شده است.

دولت وزیری معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی ميگويد:

دربیست و دوم سسنبله 1388خورشیدی هنگامیکه یک قطعۀ از سربازان اردوی ملی جهت اکمالات نظامی از ولسوالی زرمت به طرف گردیز مرکز ولایت پکتیا درحرکت بودند با کمین مخالفان مسلح دولت برابر شدند که در نتیجۀ درگیری یک ساعته، دو تن از مخالفان مسلح کشته شده و متباقی متواری شدند. پس از ختم درگیری گروه 23 نفری اردوی ملی دو جسد باقی مانده مخالفان مسلح را با واسطه های نقیله شان زمین کش کرده و بعداً به شفاخانۀ ملکی گردیز تحویل میدهند.

وزیری افزود:

هیات اعزامی این وزارت به محل رویداد دریافته است که فرماندۀ این گروه 23 نفری سربازان اردوی ملی دو ماه بعد از این رویداد در جریان نبرد با مخالفان کشته شده و بدون سه تن آنان دورۀ مکلفیت بقیه سربازان به پایان رسیده و فعلا در صفوف اردوی ملی حضور ندارند.

پس از بررسی نهاد های عدلی و قضایی سرنوشت سربازان باز داشت شده که به گفتۀ مسوولان در وزارت دفاع، مخالف قوانین اسلامی و نظامی عمل کرده اند، معلوم خواهد شد.

ازسوی دیگر برخی گزارش ها از قول شیرمحمد کریمی لوی درستیز وزارت دفاع ملی شایع شده بود که زمین کش کردن اجساد مخالفان مسلح به این هدف صورت گرفته است که تا مطمین شوند که در بدن این شخص مواد منفجره وجود ندارد، اما این گزارش ها از سوی وزارت دفاع ملی رد گردید.

About ATN News

Avatar

Check Also

سقوط یک چرخبال در ولایت هلمند

(Last Updated On: ژانویه 25, 2020) در نتیجه آماج قرار گرفتن یک چرخبال در ولسوالی …