وزارت دفاع از افزایش حملات انتقام جویانه بر طالبان خبر داد

(Last Updated On: فوریه 2, 2018)

در واکنش به حمله های مرگبار در کابل، وزارت دفاع ملی میگوید که ارتش حملات انتقام جویانه را بر مرکزهای طالبان و فرمانده های آنان شدت داده است.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع گفت: «نیروهای کوماندو، نیروهای خاص که عملیات های شبانه را انجام می دهند و نیروهای هوایی مسوولیت گرفته اند که تا وقتی انتقام نگرفته اند، عملیات ها را افزایش دهند.»

ارتش در همکاری با نیروهای خارجی، حملات هوایی را بر جنگجویان طالب نیز افزایش داده و به گفته وزارت دفاع در نتیجه این عملیات ها صد ها طالب کشته و زخمی شده است. تمرکز ارتش بر مواضع طالبان در فاریاب، هلمند، کندهار، غزنی، لوگر و چندین ولایت دیگر است.

هاشم الکوزی، رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس سنا اظهار کرد: «طالبان حملات دیگر را نیز انجام می دهد و در هر کجایی که بخواهند. اما نیروهای کشفی و استخباراتی ما در خواب استند.»

حکومت قصد دارد تا در داخل و خارج از افغانستان فشار ها بر طالبان را سنگین تر سازد. از این رو در کنار نشانه گیری مواضع طالبان در خاک افغانستان، کابل از اسلام آباد هم خواسته تا پناه گاه های طالبان را در خاک پاکستان نیز هدف نظامی بگیرد.

احمد سعیدی، دیپلمات پیشین افغانستان در پاکستان اضافه کرد: «پاکستان هیچ گونه اقدام انجام نخواهد داد. خوب بود که این سند ها را به جای پاکستان به شورای امنیت سازمان ملل می سپردند.»

در حملات مرگبار پسین طالبان بر پایتخت افغانستان بیش از صد تن جان باختند و صد ها تن دیگر زخم برداشتند. به گفته حکومت  قربانیان این حملات طالبان بیشتر افراد ملکی بودند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سیگار: فساد در حکومت افغانستان سبب تقویت گروه طالبان شده است

(Last Updated On: نوامبر 21, 2019)بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که طالبان …