وزارت دفاع: آمریکا پاکستان را شامل کشورهای حامی هراس افگنی میسازد

(Last Updated On: فوریه 16, 2018)

وزارت دفاع ملی میگوید که ایالات متحده آمریکا در هفته آینده در نشست پاریس، پاکستان را وارد فهرست کشورهای پشتیبان هراس افگنی خواهد کرد که پیامد آن به انزوا رفتن اسلام آباد در معادلات جهانی خواهد بود.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع گفت: “در هفته آینده در پاریس یک جلسه است امریکا می خواهد پاکستان در جمله کشور های شامل کند که حامی تروریزم است. این تصمیم به ضرر پاکستان خواهد بود، پاکستان به انزوا می رود.”

وزارت خارجه امریکا هم برگزاری نشستی را در باره کشور های که در برابر گروهای تندرو اقدام نکرده اند، تایید می کند. به گفته واشنگتن، جامعه جهانی از نوع برخورد پاکستان در برابر گروه های هراس افگن نگران است اما هنوز وارد شدن نام پاکستان را در فهرست کشور های پشتیبان هراس افگنی تایید نمی کند.

هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه امریکا بیان کرد: “آنچه که شما درباره اش صحبت میکنید(سازمان (FATF)) نامیده میشود. یک جلسه عمومی برای آن برنامه ریزی شده است.اساساً جامعه بین المللی دغدغه های طولانی مدت، خوب و نگرانی را در مورد دولت پاکستان دارد و در مورد آنچه که ما در نظر داریم کاستی در اجرای پاکستان از بهر مبارزه با تروریزم، پولشویی سایر مسائل مشابه با آن است.”

این تصمیم احتمالی، گفته می شود اقتصاد پاکستان را به شدت آسیب خواهد رساند و یک نوع از فشار های اقتصادی امریکا بر اسلام آباد پنداشته می شود.

مولانا فرید، آگاه سیاسی اضافه کرد: “تا زمانی که پاکستان اقدام عملی در برابر مراکز تروریزم ما باور نمی کنیم که افغانستان گواه حملات هراس افگنی باشد.”

حکومت افغانستان، همسایه را مرکز گروه های تندرو می داند از این رو از هر اقدامی که به قطع پشتیبانی از هراس افگنی در منطقه گردد، حمایت می کند.

پیش از این، بارها افغانستان و امریکا از پاکستان خواستار اقدام در برابر پناه گاه های هراس افگنی شدند اما واشنگتن و کابل هر دو از برخورد اسلام آباد در برابر تندرویی ناراض اند.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

میزبانی چین از نشست طالبان و سیاسیون؛ حکومت نیز این بار دعوت شده است

(Last Updated On: اکتبر 21, 2019)چین میزبان یک نشست میان افغانی صلح میان طالبان و …