خبرهای تازه

وزارت داخله دستور بازداشت افراد مسلح غیر مسوول را داده است

(Last Updated On: مارس 23, 2019)

وزارت امور داخله، برای پولیس دستور بازداشت تمامی افراد مسلح غیرمسوول در کشور را داده است.

برخی از باشنده‌گان پایتخت از افزایش جرم‌های جنایی به شدت ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که افراد مسلح غیرمسوول پیوسته دست به جرایم گوناگون مانند قتل، رهزنی و دزدی‌های مسلحانه میزنند.

در تازه ترین رویداد، بامداد امروز(شنبه، ۳ حمل) تعدادی از  تفنگداران غیر مسوول در مربوطات حوزه یازدهم منطقه سه وصدپانزده شهر کابل، دو دکان‌دار را به ضرب گلوله به قتل رسانده و پول‌های شان را باخود بردند. کشته شدگان به نام های غلام رسول و نوید که شغل قصابی دارند و از باشندگان ناحیه یازدهم شهر کابل بودند.

سید نبی، شاهدعینی این رویداد می‌گوید: “ما داخل خانه بودیم که صدای شلیک شنیده شد. برآمدیم که غلام صمد و پسرش را دزدها با مرمی زدند پول های اش را باخود بردند و فرارکردند. “

خانواده غلام صمد، به ویژه دختر خورد سال وی، از حمله بر پدر و برادر اش شوکه شده است؛ وی میگوید که محله سه صد و پانزده برای شان به میدان جنگ و ترور بی گناهان مبدل شده است.

درهمین حال، وزارت داخله میگوید که دستور گرفتاری افراد مسلح غیرمسئوول را داده اند و عاملان این رویداد بازداشت خواهند شد.

 نصرت رحیمی، سپرست دفترسخنگوی وزارت داخله میگوید: “ما درسرتاسرکشوردستور بازداشت افراد مسلح غیرمسوول را صادرکردیم وبه زودی عاملان این قضه را دستگیر و به پنجه قانون سپرده خواهد شد.”

مربوطات حوزه یازدهم امنیتی شهر کابل، یکی از مناطق با شمار زیاد جرم‌های جنایی پنداشته می‌شود، هفته پیش در همین محل مهسا شش ساله توسط آدم ربایان اختطاف شد وسپس به قتل رسید؛ با این حال باشندگان پایتتخت می‌گویند ارگان‌های امنیتی در بازداشت افراد مسلح ناشناس کوتاه آمده اند و این سبب شده است تا این افراد آزادانه گشت و گزار نمایند و سبب بدبختی های بیشتری در جامعه شوند.

گزارش دهنده: سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

کارزار یک هفته‌یی مبارزه با مواد مخدر در شهر کابل

(Last Updated On: ژوئن 26, 2019)  مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر، کارزار …