وزارت داخله: تلاش ها برای رهایی هفت مهندس هندی آغاز شده است

(Last Updated On: می 7, 2018)

وزارت داخله می گوید تلاش ها برای رهایی هفت مهندی هندی که روز گذشته در شهر پلخمری ولایت بغلان ربوده شده اند، آغاز شده است.

هفت کارمند یک شرکت پیمان کار با شرکت برق افغانستان روز یک شنبه در ولایت بغلان روبوده شدند. وزارت داخله می گوید این کار گروه طالبان است و در صورت نیاز عملیات برای رهایی آنها آغاز خواهد شد س.

 نجیب دانش این وزارت گفت:”بخاطر رهایی صحبت ها میان متنفذین منطقه در میان است کمک کنند. چیزی معلومات که ما داریم تعداد طالبان محلی که در آنجا فعالیت دارند ایناره اختطاف کردند و تلاش های نهایی خوده می کنیم تا اینها رها شوند.”

گروه طالبان می گوید در ربودن این افراد دست ندارند.  

از سوی هم، وزارت خارجه هند با مقام های حکومت وحدت ملی برای رهایی این افراد تماس برقرار کرده اند.

صبغت الله احمدی، معاون سخنگوی وزارت خارجه گفت: “وزیر امور خارجه با وزیر امور خارجه هند تماس تیلفونی برقرار کرد اطمینان داد که نیرو های امنیتی افغانستان تلاش شان ره به خرچ می تن تا انجنیر های هندی ره از چنگ رباینده گان نجات بته و امنیت و مصونیت شان ره تامین کند.”

مقامات در بغلان نیز اطمینان می دهند که مهندسان ربوده شده را از چنگ طالبان رها خواهند کرد.

عبدالحی نعمتی، والی بغلان بیان داشت: “حکومت و اداره محلی بغان ارام نه نشسته اناالله که تلاش های ما به طور مثمر دوام داره انشاالله متنفذین قوم که در ساحه هستند در جریان کار هستند وانشاالله و رحمان امیدوارهستیم که این مساله به زودترین وخت(وقت) حل شود.”

اما آگاهان نظامی ادامه این وضعیت را نگران کننده عنوان می کنند.

عتیق الله امرخیل، آگاه نظامی اظهار داشت:”اتباع هر کشور که در اینجا می ایند بخاطر سرمایه گذاری برای کشور های شان اهمیت خاص داره اگر آنان بفهمند که امنیت وجود ندارد اینها اختطاف می شوند اینان را می کشند بنا آنان هیچ مجبوریت ندارند، سرمایه گذاری کنند.”

این اولین بار نیست که شهروندان خارجی در بخش های از کشور ربوده می شوند پیش از این نیز شماری از شهروندان هندی، امریکایی و کانادایی در افغانستان ربوده و سپس رها شده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان یک عضو شورای ولایتی سمنگان و چهارتن دیگر را در بغلان باخود بردند

(Last Updated On: آگوست 24, 2019) محمدهاشم سروری، معاون شورای ولایتی سمنگان، می‌گوید که طالبان …