وزارت داخله: با فرمانده پولیس کندهار برخورد قانونی صورت خواهد گرفت

(Last Updated On: ژانویه 6, 2018)

مسئولان در وزارت داخله میگویند تا کنون در مورد فرمانده پولیس کندهار هیچ نوع اقدامی را انجام نداده اما در صورت برخورد این فرمانده با حکومت، وزارت داخله مطابق قانون با او برخورد خواهد کرد.

این اظهارات از سوی وزارت داخله پس از آن مطرح میشود که جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس کندهار و حسیب قریشی، فرمانده نظم عامه هشدار داده اند که حکومت صلاحیت برکناری آنها را ندارد.

اما، وزارت داخله پس از هشدار فرمانده کندهار گوشزد می کند در صورت که حکومت اقدام به کاری نماید هیچ شخصی خلاف قانون ایستاده شده نمی تواند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله در پیوند به اظهارات آقای رازق میگوید که کدام اقدامی برای برکناری قوماندان امنیه کندهار صورت نگرفت است.

اما، این مقام وزارت داخله می افزاید: ” واضح است هرگاه   وزارت داخله و حکومت کدام فیصله بکند هیچ کسی در برابر آن ایستاده شده نمی تواند.”

این در حالیست که چندی پیش عطا محمد نور والی پیشین بلخ هم هشدار داده بود که حکومت حق برکناری اش را ندارد، و تا زمانیکه خودش بخواهد، والی بلخ باقی خواهد ماند.

وی هم چنان در جریان گردهمایی های هواداران اش بارها یادآور شده است که بعد از او نوبت برکناری فرمانده پولیس کندهار، جنرال رازق، است و دولت او را نیز برکنار خواهد کرد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم ۱۹ سال بانوان افغانستان روز جمعه در برابر قرغزستان بازی می‌کند

(Last Updated On: ژانویه 19, 2020)ملی پوشان نوزده سال بانوان افغانستان تمرینات آماده سازی خود …