وزارت خارجه: پاکستان گروه های آشتی ناپذیر را از قلمروش بیرون کند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2017)

در ششمین نشست چهار جانبه صلح توافق شده است که پاکستان باید تمامی گروه های تروریستی که آماده صلح نبوده و مانع روند صلح افغانستان می شوند را از خاک اش بیرون سازد.

شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان میگوید که نشست های آینده گروه هماهنگی چهار جانبه صلح در صورتی برگزار خواهند شد که پاکستان بر ضد پناه گاه ها و مراکز آموزشی هراس افگنان در خاک اش اقدام کند و حمایت از این گروه ها را پایان دهد.

آقای مستغنی در صحبت با آریانانیوز گفت: “دیروز بار دیگر کشورها روی عملی شدن تعهدات پاکستان در گذشته تاکید کردند و تصمیم گرفته شد که در صورت نشست های آینده برگزار می شوند که پاکستان کارخانگی خود را انجام دهد و لانه های تروریستی را هدف قرار دهد.”

شورای عالی صلح می گوید تنها امیدی که از این نشست دارد وادار ساختن پاکستان به دست کشیدن از جنگ است.

امین الدین مظفری، عضو شورای عالی صلح در مورد اظهار داشت: “خواست همین است که باید این نشست ها موثر باشد و بتواند که پاکستان را زیر فشار بیاورد تا لانه های تروریستی را از بین ببرد و طالبان را به میز مذاکره بکشاند.”

تنها یک روز پس از برگزاری  نشست چهار جانبه بخش های زیادی ازافغانستان گواه  جنگ های مرگباری بود.  حکومت افغانستان  نیز لانه های هراس افگن در خاک پاکستان را تهدید جدی به امنیت افغانستان میداند.

سخنگوی وزارت خارجه کشور افزود: “انتظار ما از پاکستان اینست که علیه لانه ها، مراکز آموزش و حامیان گروه های تروریستی اقدام کند.”

برگزاری نشست چهارجانبه در مسقط پایتخت عمان پس از نزدیک به دو سال در عقب درهای بسته میان نماینده گان افغانستان، پاکستان، امریکا و چین صورت گرفته است، اینکه پاکستان اینبار در این نشست چه تعهدات عملی را برای ثبات افغانستان داده تا اکنون روشن نشده است.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان: آماده ایم با حکومت آینده به عنوان «طرف درگیر» مذاکره کنیم

(Last Updated On: اکتبر 15, 2019) طالبان میگویند که آماده اند با حکومت به میان …