خبرهای تازه

وزارت خارجه افغانستان: از طرح افزایش سربازان امریکایی حمایت می کنیم

(Last Updated On: مارس 20, 2017)

salahuddin-rabbani-reu-670

صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت امور خارجه از کاخ سفید میخواهد که طرح جنرال جان نیکلسون، فرمانده عمومی نیروهای خارجی را برای افزایش شمار سربازان آمریکایی در افغانستان تایید کند.

این نخستین مقام افغان است که پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا وارد واشنگتن میشود.

سرپرست وزارت خارجه تنها چند ساعت قبل از سفرش به آمریکا برای شرکت در سومین نشست وزرای خارجۀ ایتلاف ضد داعش دست آوردهای سیاست خارجی افغانستان در سال جاری را اینجا همه گانی میسازد.

وی میگوید، سیاست خارجی افغانستان در این سال فعال و موفق بوده است اما وی بار دیگر تروریزم را تهدید جدی برای منطقه و جهان خوانده و بر تصویب طرح فرمانده نظامیان بین المللی برای افزایش سربازان آمریکایی از سوی کاخ سفید در افغانستان تاکید میکند.

آقای ربانی میگوید، “در این نشست چالش ها و تهدیدات تروریزم که افغانستان با ان روبرو است مطرح خواهد شد و ما هم بحث های خود را خواهیم داشت در بارۀ افزایش سربازان، ما امیدواریم که طرح نیکلسون در این زمینه تصویب شود و ما از این طرح حمایت میکنیم.”

سرپرست وزارت خارجه بار دیگر ریشه کن ساختن گروه های تروریستی را نیازمند همدستی جهانیان عنوان میکند.

از دید او تا زمانیکه لانه های امن هراس افگنان در بیرون از مرزهای افغانستان نابود نشود، پیکار با هراس افگنی پیروز نخواهد شد.

“ما تا زمانی در مبارزه با تروریزم موفق نخواهیم بود که مراکز تروریستی برای تشویق هراس افگنان وجود داشته باشد و ما میخواهیم که کشورهای که حامی تروریزم هستند، باید اقدمات جدی علیه آنان صورت گیرد.”

جنرال جان نیکولسن که فرماندهی سیزده هزار و سه صد سرباز ناتو به شمول ۸۴۰۰ سرباز آمریکایی در افغانستان را بر دوش دارد، شکستن بن بست در جنگ افغانستان و پیشبرد ماموریت آموزش سربازان افغان را نیازمند فرستادن هزاران سرباز آمریکایی دیگر به افغانستان میداند.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …