وزارت احیا و انکشاف دهات برنامه ملی کاریابی را انکشاف می دهد

(Last Updated On: سپتامبر 13, 2016)

project-_13-09-2016-dari-sot-mpg_snapshot_00-07_2016-09-13_21-04-44

وزارت احیا و انکشاف دهات برنامه ملی کاریابی را انکشاف می دهد. مسوولان دراین وزارت می گویند، این برنامه جاگزین برنامه همبستگی ملی میشود و این کار تا پایان ماه  جاری میلادی تکمیل می شود.

به گفته ی آنان در این برنامه در سرتاسر کشور برای دوصد هزار تن زمینه کار مساعد می شود.

وزارت احیا وانکشاف دهات در چهار چوب برنامه های انکشافی اش اینبار برنامه ملی کاریبابی را آغاز کرده و آنرا از ۱۵ ولایت به سی و چهار ولایت انکشاف میدهد.

مسوولان این وزارت خاطر نشان میکنند که با آغاز این برنامه کار پروژه های جدید در ۶۱۰۰ روستا آغاز می شود.

به گفته ی آنان پروژه ملی کاریابی ۴۲ میلیون دالر امریکایی هزینه بر می دارد که از سوی امریکا، انگلستان، آلمان و برخی از کشور های دیگر کمک کننده پرداخت می شود.

اکبر رستمی، سخنگوی وزارت احیا وانکشاف دهات میگوید، “ما ۸۵۰ مهندس را آموزش داده ایم تا به ساحه بروند و در مشوره با مردم پروژه ها را انتخاب کنند و کار آنها در ۶۱۰۰ روستا آغاز شود.”

به گفته ی وی تا پایان ماه روان میلادی برنامه همبستگی ملی در کشور پایان می یابد که در آن در ۳۶ هزار منطقه ی روستا نشین بیش از ۸۹ هزار پروژه تطبیق شده است.

اکبر رستمی، سخنگوی وزارت احیا وانکشاف دهات می افزاید، “تا اکنون پروژه های برنامه همبستگی ملی در هفده ولایت تکمیل شده و تا پایان ماه روان در سرتاسر کشور تکمیل می شود.”

بر اساس معلومات وزارت احیا و انکشاف دهات در چهار چوب برنامه همبستگی ملی در سی و شش هزار منطقه ی روستایی پروژه ها تطبیق شده که و هشتاد و چهار میلیارد افغانی هزینه برداشته است. در این پروژه ها برای ده ها هزار تن زمینه کارهای کوتاه مدت مهیا شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سیگار: فساد در حکومت افغانستان سبب تقویت گروه طالبان شده است

(Last Updated On: نوامبر 21, 2019)بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که طالبان …