خبرهای تازه

واکنش کمیسیون انتخابات در پیوند به هشدار عطا محمد نور در مورد انتخابات پیشرو

(Last Updated On: آگوست 22, 2018)

کمیسیون مستقل انتخابات در واکنش به هشدار عطا محمد نور رییس اجرایی جمعیت اسلامی در مورد انتخابات پیشرو، می گوید که  خواست احزاب سیاسی برای آوردن اصلاحات در نظام انتخاباتی نظر شخصی آنان است.

انتخابات، چالش هایکه در برابر این روند به وجود آمده است، درب دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات، و دفاتر ولایتی آن در بسیاری ولایت کشور به دلیل حذف نام شماری از نامزدان از فهرست نهایی مسدود اند.

به تازه گی برخی چهره های سیاسی مانند، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و عطا محمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت هشدار داده اند گه اگر اصلاحات در نظام انتخاباتی وارد نشود، انتخابات را تحریم و حکومت موقت اعلام می کنند.

آقا نور که در مراسم عید قربان در مزار شریف صحبت می کرد، گفت که در کمیسیون انتخابات باید اصلاحات بیاید، “اگر نیاید، ما تحریمش می کنیم و میروم به طرف حکومت موقت.”

در همین حال، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی گفته که برای فساد و تقلب در انتخابات، “برنامه های مهندسی شده روان است”  که به گفته او باید اصلاح شود.

اما کمسییون انتخابات، این گفته ها را نظرات شخصی میداند و تاکید می کند که آنان به اساس زمان بندی کار های شان را به پیش می برند.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات بیان داشت: “ما برنامه های خود را به اساس یک زمان بندی به پیش می بریم و به همین گونه روان هستیم، خواست احزاب سیاسی نظرات شخصی آنان است.”

آگاهان امور نیز چنین خواست ها از سوی احزاب سیاسی را نا وقت و غیر منطقی می دانند.

کاکو جان نیازی آگاه سیاسی گفت که اگر احزاب سیاسی خواستار اصلاحات نظام انتخاباتی می بودند، باید  خواست های شان را قبلا مطرح می کردند. 

وی اظهار داشت: “اکنون زمان بسیار کم است و وارد کردن چنین اصلاحات در نظام انتخاباتی ناممکن است.”

برخی نامزدان حزف شده نیز تاکید دارند که به هیچ عنوان تا زمانیکه نام های شان در فهرست جا داده نشود، دست از اعتراض بر نمیدارند.

About Ariana News

Check Also

اتحادیه اروپا: نبود اجماع سیاسی جایگاه حکومت افغانستان را در مذاکرات صلح تضعیف می‌کند

(Last Updated On: آوریل 18, 2019)انستیتوت مطالعات راهبردی افغانستان؛ اینجا نقش اتحادیه اروپا در گفتگو …