خبرهای تازه

واکنش مجلس نماینده گان به رد تمدید آتش بس از سوی طالبان

(Last Updated On: ژوئن 20, 2018)

شماری از نماینده گان مردم در مجلس میگویند که رد تمدید آتش بس حکومت از سوی گروه طالبان نشان میدهد که این گروه نمی گذارند تا کشور با ثبات شود و مردم در امنیت به سر ببرند.

نماینده گان در مجلس اظهار کردند که اگر طالبان خود را افغان میدانند، باید خواست مردم را برای صلح پذیرفته و دست از کشتار و ناامنی برمیداشتند.

کبرا مصطفوی، نماینده کابل در مجلس گفت: “مردم از آتش بس یک مقدار امیدوار شده بود. انتظار ها براین بود که طالبان آتش بس را تمدید کنند، اما این کار نشد. اگر جنگ بخاطر قدرت است خب میتوانند از راه انتخابات قدرت را به دست بیاورند و اگر به افغانیت اعتماد واعتقاد دارند باید دست از جنگ بردارند.”

مخدوم ابدال الله محمدی، نماینده سمنگان در مجلس تصریح کرد: “ما نمی دانیم که آتش بس عید آتش بس بود و یا این که طالبان به پروسه صلح یکجا شدند. حکومت باید کاری کند که به سود مردم افغانستان باشد و به نام صلح کوتاه تکرار نگردد.”

با این حال رییس مجلس نماینده گان عبدالرووف ابراهیمی بیان نمود که حکومت باید مسوولیت اش را در برابر برقراری صلح برای مردم افغانستان انجام دهد.

آقای ابراهیمی افزود: “موضوع صلح یک پروسه ملی و به ملت تعلق دارد. خوب است که بعد از سال ها حد اقل یک روز امید به مردم اتفاق افتید و امیدوار به صلح شدند. مجلس باید رسالت خود را ادا کند و طرح صلح را پس از مصوبه به حکومت بفرستد تا حکومت راه های بیشتر صلح را جستجو کند.”

نماینده گان مردم در مجلس تاکید ورزیدند که ادامه نا امنی ها مردم را به ستوه آورده و جامعه جهانی باید گام های عملی برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان بردارد، درغیر آن ماموریت آنان در افغانستان پرسش های بیشتری را به میان خواهد آورد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Check Also

نمایندگان امریکا و روسیه در مورد صلح افغانستان در انقره دیدار کردند

(Last Updated On: فوریه 22, 2019) زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان با …