واکنش عبدالله به حکمتیار: نفاق افگنی به سلامت کشور مضر تمام می شود

(Last Updated On: دسامبر 12, 2017)

رییس اجرایی حکومت در واکنش به اظهارات روز گذشته گلبدین حکمتیار می گوید که با تحریک یک ولایت بر علیه ولایت دیگر هیچ فردی به هدف اش نخواهد رسید.

عبدالله عبدالله دامن زدن به تعصبات قومی را زهر کشنده به ثبات افغانستان خوانده می گوید که سیاسیون باید با قضایا مسوولانه برخورد کنند.

آقای عبدالله که در نشست شورای وزیران سخن میزد گفت: “چیزیکه مانند زهر به سلامت کشور ما مضر تمام می شود، مسائل تفرقه برانگیز است، عنوان کردن مسائل قومی، یک ولایت را بر علیه ولایت دیگر تحریک کردن، هیچ کس را به هدف سالم و مثبت نمی رساند”.

وی همچنان از افغان ها میخواهد که در شرایط کنونی وحدت شان را حفظ کنند.

حرف های رهبر اسلامی همواره واکنش زا بوده است؛ او روز یکشنبه در ولایت خوست تاکید کرد که نبرد کنونی افغانستان بازنده و برنده ای نخواهد داشت و سهم لویه پکتیا در حکومت کمتر از ولایت های کوچک افغانستان چون بامیان و پنجشیر است.

از دید گلبدین حکمتیار جزیره های مستقل قدرت در دولت افغانستان شکل گرفته و این جزیره های قدرت سبب شده که بیشتر اقوام افغانستان از حکومت دور ساخته شوند.

همچنان، رییس اجرایی در بخش دیگر از سخنان اش می گوید که باشنده گان ولسوالی خوگیانی ننگرهار بیشترین قربانی را در پیکار با داعش پرداخته اند.

او اظهار داشت: “مردم خوگیانی بیشتر آسیب دیده و صد ها فامیل بیجا شده اند. بیشترین قربانی را در مقابله با داعش مردم خوگیانی در کل مشرقی پرداخته و به وضعیت بیجا شده گان آن باید رسیده گی شود”.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Check Also

سازمان ملل: فساد در حکومت افغانستان حاکمیت قانون و چشم انداز صلح را با خطر مواجه کرده است

(Last Updated On: می 20, 2019)یک گزارش تازۀ سازمان ملل زیر نام «مبارزۀ افغانستان با …