خبرهای تازه

واکنش سفارت ایران در پیوند به گفته‌های وزیر خارجه امریکا در کابل

(Last Updated On: ژوئن 27, 2019)

سفارت ایران در کابل، در اعلامیه‌ی امروز(پنجشنبه،۶سرطان) در واکنش به گفته‌های مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا، می‌گوید که صلح خواست عمومی شهروندان افغانستان است و از هر ساز و کاری برای تحقق این آرزوی دیرینه افغان‌ها که مورد پذیرش حکومت و سیاستگران افغان باشد حمایت می‌کند.

در خبرنامه این سفارت گفته شده، وزیر امورخارجه آمریکا در سفر اش به کابل در مورد تلاش ایران برای برهم زدن روند گفت‌وگوهای صلح افغانستان، گفته هایی داشته است که در پیوند به این گفته‌ها، سفارت ایران در کابل می‌خواهد بعضی موارد را روشن بسازد.

سپس خبرنامه افزوده است، از آن‌جایی‌ که کشورهای ایران و افغانستان باهم همسایه اند و مرز طولانی مشترکی با یکدیگر دارند، ایران همواره حامی صلح در افغانستان بوده است.

همچنان در خبرنامه آمده است: «سیاست جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون بر عدم تسری اختلافات خود با دیگر کشورها در محیط داخلی افغانستان بوده و امیدوار است که دیگر کنشگران نیز به این اصل وفادار باشند.»

این در حالی است که وزیر خارجه امریکا شام روز(سه شنبه، ۴ سرطان) در یک سفر از پیش اعلام ناشده وارد کابل شد و با رهبران حکومت وحدت ملی و شماری از سیاست‌گران کشور دیدار کرد و سپس روانه شهر دهلی جدید پایتخت هند شد. این دیدار وزیر خارجه امریکا در حالی از کابل صورت گرفت که قرار است دور هفتم گفتگوهای صلح میان نماینده‌گان امریکا و طالبان در شهر دوحه قطر برگزار شود، گفتگوهایی که حساس و امیدوار کننده برای صلح افغانستان گفته می‌شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات: بیش از ۸۰۰۰۰۰ رأی فاقد شناخت بایومتریک باطل اعلام خواهد شد

(Last Updated On: اکتبر 20, 2019) مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گویند که قرار است …