واکنش تند نخست وزیر پاکستان به اظهارات ترمپ

(Last Updated On: نوامبر 20, 2018)

عمران خان، نخست وزیر پاکستان در واکنش به گفته‌های پسین دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا گفته است که این کشور بجای مقصر دانستن پاکستان در جنگ افغانستان باید ناکامی های خویش را ارزیابی کند.

این در حالی است که دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا  روز یکشنبه در گفتگویی با فاکس نیوز گفت با آنکه پاکستان میلیاردها دالر کمک از جانب امریکا برای مبارزه با هراس افگنی دریافت کرده، اما این کشور هیچ اقدام موثری در این راستا انجام نداده است.

همچنان ترامپ با انتقاد تند از کم کاری پاکستان در امور جنگ افغانستان و نیز پناه دادن به اسامه بن لادن رهبر پیشین شبکه القاعده افزود: “البته ما می‌توانستیم اسامه بن‌لادن را زودتر از این بازداشت کنیم.”

اما عمران خان نخست وزیر پاکستان، در واکنش به این اظهارات دونالد ترامپ گفته است که امریکا باید شواهد تاریخی را مرور کند تا بفهمد که این کشور به پاکستان برای “هیچ” پول نداده است.

از سویی هم عمران خان افزده است: “امریکا نباید پاکستان را مقصر ناکامی هایش در افغانستان بداند. این کشور باید ارزیابی کند که چرا با وجود حضور ۱۴۰۰۰۰سرباز ناتو بر علاوه ۲۵۰۰۰۰سرباز افغانستان و مصرف یک تریلیون دالر، طالبان همچنان قدرتمند تر شده است.”

این در حالی است که  اسلام آباد همواره متهم به حمایت از شبکه حقانی و گروه طالبانی اند که در خاک افغانستان در مقابل نیروهای امنیتی و ناتو میجنگند.   

About Ariana News

Avatar

Check Also

ریاست اجرائیه ارگ و اداره احصائیه را به مهندسی انتخابات متهم کرد

(Last Updated On: جولای 16, 2019) اداره‌ ملی احصائیه و معلومات، در تبانی با ارگ …