خبرهای تازه

واکنش تند مجلس سنا به تصمیم امریکا در مورد بیت المقدس

(Last Updated On: دسامبر 10, 2017)

مجلس سنا در برابر تصمیم امریکا درباره بیت المقدس واکنش تند نشان داد و خواهان تجدید نظر رئیس جمهور امریکا در این مورد شده است.

معاون اول مجلس سنا، محمد علم ایزدیار تاکید ورزید که امریکا نباید خشم مسلمانان جهان را درباره حمایت از برنامه های اسرائیل بیشتر سازد، درغیر آن صلح و ثبات جهان با تهدید های بزرگی مواجه خواهد شد.

آقای ایزدیار گفت: “امریکا باید درباره تصمیم اش برای بیت المقدس تجدید نظر کند. اگر میخواهد که ثبات در جهان حفظ شود، باید از این تصمیم خود رئیس جمهور امریکا باید بگذرد؛ درغیر آن عواقب ناگوار خواهد داشت.”

سناتوران تاکید کردند که فشارهای کشورهای اسلامی در برابر امریکا میتواند این کشور را مجبور به عذر خواهی از مسلمانان جهان بسازد و از تصمیم اش در باره بیت المقدس بگذرد.

سناتور، لیلما احمدی بیان داشت: “احساسات مسلمانان را ترامپ خدشه دار کرده است. باید مجبور شود با فشار های کشور های اسلامی که معذرت خواهی کند، در غیر آن این اقدام غیر قابل قبول به تمام کشور های اسلامی است.”

سناتور، حسیب الله کلیمزی نیز اضافه نمود: “با این تصمیم امریکا، کشورهای اسلامی هیچ گاهی دوست حقیقی امریکا نخواهد شد و بیت المقدس مکان مقدس به مسلمانان جهان است و باید از اشغال نجات داده شود و امریکا باید مجبور گردانیده شود تا این فیصله اش را تغییر دهد.”

مجلس سنا با نشر اعلامیه ای تاکید مجدد کرد که امریکا تصمیم عجولانه ای برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل گرفته است و باید جلو این اقدام گرفته شود؛ درغیر آن کشور های اسلامی در مقابل امریکا قرار خواهند گرفت و ثبات جهانی با تهدید مواجه خواهد شد.  

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Check Also

از میلاد پیامبر اسلام در ارگ گرامی‌داشت به عمل آمد

(Last Updated On: نوامبر 20, 2018) از سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام در ارگ ریاست …