خبرهای تازه

واکنش‌ آگاهان در پیوند به گزینش معاون جدید وزارت دفاع ملی

(Last Updated On: می 19, 2019)

 گزینش منیره یوسف‌زاده، به عنوان معاون وزارت دفاع ملی، غیر مسلکی است.

آگاهان و شماری از شهروندان کشور گماشته شدن منیره یوسف‌زاده، را در سمت معاونیت وزارت دفاع ملی، غیر مسلکی و سلیقوی دانسته و تاکید دارند که نیاز بود تا این سمت به افراد با تجربه نظامی سپرده می‌شد.

منیره یوسف زاده، رییس پیشین برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی دفتر رییس جمهور غنی بود، اما او تازه  به عنوان معاون وزارت دفاع ملی در امور تعلیمات پرسونل گماشته شده است، آن‌چه که پیش از آغاز کارش به تیری از انتقادها همراه شده است.

منتقدان در شبکه‌های اجتماعی او را برای این سمت جوان و بی تجربه در امور نظامی می‌دانند، از همین رو تأکید دارند که این پست باید به نظامیان با تجربه سپرده می‌شد.

عتیق الله امرخیل، آگاه امور نظامی در این مورد می‌گوید: “اشخاص و افرادی که با تجربه باشد و تحصیل کرده باشد، جرعت داشته باشد و استقامت داشته باشد و زیر دستان از او حمایت کنند باید در این سمت‌ها گماشته شود تا پیروزی به دست بیاید.”

درهمین حال، از دید شهروندان کشور هم این گزینش غیر مسلکی خوانده شده و پی‌آمد آن به سود کشور مثبت گفته نشده است.

شکرالله، یک باشنده شهر کابل می‌گوید:” این کار باعث ایجاد هرج و مرج در وزارت می‌شود، وزارت دفاع وظیفه دفاع را دارد وقتی که یک خانم را آوردی که هیچ را نمی فهمد فاجعه پیش میاید.”

از سویی هم، وزارت دفاع ملی اظهار نظر در این مورد را پیش از وقت می‌داند، اما شاه حسین مرتضوی، معاون سخن‌گوی ریاست جمهوری در صفحه فیسبوک اش گفته است که قضاوت‌ها باید عادلانه باشد، زیرا این گزینش از بهر جلوگیری از قصر سازی یک شماری از جنرالان ارتش بوده است.

این نخستین‌بار نیست که گزینش یک بانو در بخش نظامی با انتقاد همراه شده است، سال پار هم گزینش حسنا جلیل، به سمت معاونیت وزارت امور داخله نیز با موجی از انتقادها به همراه شد، اما او به کارش ادامه داد.

گزارشگر: خالد نیکزاد

About Ariana News

Avatar

Check Also

ملیحه حسن در وضعیت بد صحی در زندان به سر می‌برد

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2019) ملیحه حسن، یک تن از کمیشنران پیشین کمیسیون مستقل …